Авторизація

» » Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраці

Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраці

Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраціДружні стосунки між Україною та Індією встановилися ще з моменту визнання останньою незалежності української держави. Починаючи з 1991 року рівень співробітництва країн перебував переважно у вертикальній прогресії. Чи змінилося щось сьогодні?

На перший погляд картина ідентична: Індія традиційно є партнером України в торговельно-економічній, науково-технічній, машинобудівній, електротехнічній та оборонній сферах. Саме на неї припадає понад 10% загального обсягу двосторонньої торгівлі України з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Україна імпортує продукцію хімічної промисловості, зокрема фармацевтичні препарати, сільськогосподарську продукцію та продукти харчової промисловості, мінеральні продукти. Індія, зі свого боку, отримує за рахунок експорту з України неблагородні метали, в тому числі чорні метали та вироби з них (близько 49% всього обсягу експорту), машини, устаткування та продукцію хімічної промисловості.

Підтвердженням міжнародної співпраці на сучасному рівні є такі документи: Договір про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах, співпрацю оборони та обміну технічною інформацією та співробітництво в галузі ядерної оборони та радіаційного захисту, підписаний у грудні 2012 року в ході візиту Президента України до Індії. У рамках 5-ого засідання Міжурядової українсько-індійської комісії 13 листопада 2013 р. у м. Нью-Делі підписано двосторонній Меморандум про взаєморозуміння з питань створення спільних підприємств та розвитку співробітництва у галузі фармацевтики та біотехнологій. 10 червня 2014 р. набула чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індія про науково-технологічне співробітництво.

Розмір індійської громади в Україні, за винятком студентів, становить, близько однієї тисячі. . Місцева індійська громада сформувала асоціацію під назвою "Індія клуб", яка піклується про соціальне і культурне благополуччя громадян Індії, які тимчасово проживають на території України, підтримує та розвиває культурні та соціальні взаємини між членами клубу і українцями, які цікавляться індійською культурною спадщиною.

Понад 4000 індійських студентів навчаються в різних українських університетах та коледжах, переважно медичного спрямування. Результатом безпосередньої співпраці університетів стають подвійні дипломи. Проте більшість індійців займаються в Україні торгівлею та бізнесом.

Станом на сьогодні українська сторона успішно виконує ряд перспективних проектів й у сфері військово-технічного співробітництва з Індією, а саме:
• ремонт, переобладнання та модернізація парку літаків Ан-32 індійських ВПС.
• реалізацію низки домовленостей між українським спецекспортером (ДГЗП "СпецТехноЕкспорт") та індійською Організацією оборонних досліджень і розробок (Defence Research and Development Organization, DRDO);
• участь перспективних двохтактних двигунів українського виробництва в програмах модернізації існуючого парку бронетехніки Збройних сил Індії.

Україна вже виконала контракт із модернізації військово-транспортних літаків Індії та готова до участі в проекті будівництва газопроводу Туркменістан - Афганістан - Пакистан - Індія (ТАПІ), реалізація якого почалася в Туркменістані 13 грудня 2015 року.

Проблема в тому, що наявний рівень співробітництва двох країн не відповідає тим реальним можливостям співпраці, які вони мають. У ділових відносинах Індії та України існують певні труднощі, що стримують розвиток економічних відносин. Наприклад, відсутність прямих банківських каналів для здійснення розрахунків, прямого повітряного сполучення, тривала процедура відкриття віз тощо.

Проте обидві країни зацікавлені у продовженні міжнародної співпраці, яку необхідно інтенсифікувати.

Україна більше не є основним постачальником цукру. Але все ще залишається лідером з експорту соняшникової олії, головним покупцем якого стала Індія.

Про це розповіли 9 лютого на українсько-індійському бізнес-форумі.

Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраці


Зустріч підприємців двох країн для обміну інформацією і майбутнього партнерства, за підтримки Посольства Індії, організував український національний комітет Міжнародної торгової палати.

Представники фармацевтичних, аграрних та IT-компаній розвіяли міфи про економічні перспективи країн і їх партнерство, а також провели ряд переговорів у форматі b2b.

Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраціЙого Високоповажність посол Манодж Кумар Бхарті (HE Manoj Kumar Bharti) відкриваючи зустріч закликав український бізнес звернути увагу на ринки, що розвиваються і величезне число потенційних клієнтів в Індії.

Незважаючи на те, що в Індії розвинений аграрний сектор, а по виробництво сільськогосподарської продукції країна займає друге місце в світі, на внутрішній ринок допущена в великих обсягах і іноземна продукція. Це рішення, до речі, привело в 1991 році до стрімкої модернізації виробництва, що було необхідно для конкуренції з дешевою китайською продукцією.

Близько 500 мільйонів представників середнього класу з 1,3 мільярда населення Республіки мають річний дохід від $ 1000 до $ 4000 за дуже низьких місцевих цінах. А, якщо враховувати, що третина індусів є вегетаріанцями, стає зрозуміла перспектива українського сільського господарства.

Представник компанії AMC Overseas, Сувра Чакраборті (Suvra Chakraborty), назвав родючі землі і велика кількість освічених людей основою економічного майбутнього України.

Індія - Україна: Нові можливості на шляху до співпраці


Одним з головних чинників, які вплинуть на зміцнення відносин між Україною та Індією, може стати взаємний туризм. Саме дешевий і, завдяки введенню електронних віз для українців, комфортний відпочинок вже зараз є основною сполучною ланкою між громадянами двох країн. За словами Олени Шаповалової (Агентство "Pan-Ukraine"), Україні теж є, що запропонувати індійським туристам.

Тетяна Кухнюк

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031