Авторизація

» » » Історична поразка угоди про Брекзіт

Історична поразка угоди про Брекзіт

Історична поразка угоди про Брекзіт
Історична поразка угоди про Брекзіт
Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей. Фото: EPA-EFE
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Протягом багатьох років британський прем’єр-міністр Тереза Мей наполягала на тому, що «жодної угоди – краще за погану угоду». Її супротивники використали ці слова проти неї у парламенті.
Імовірність того, що Британія покине Європейський Союз без укладення жодної угоди, зросла ще більше, і багато в чому винна у цьому Тереза Мей. Цю ситуацію аналізує The Atlantic.
У вівторок британські законодавці переважною більшістю голосів проголосували проти угоди Мей щодо виходу з ЄС, завдаючи нищівного (хоча й передбачуваного) удару по її стратегії Брекзіту. Угода, яка окреслює умови виходу Великобританії з ЄС та відкриває шлях до наступного етапу переговорів, була досягнута наприкінці минулого року. Проте мали ратифікувати британський та європейський парламенти. Тепер Британія покине блок 29 березня без укладення жодної угоди.
Однак, чи буде у прем’єр-міністра шанс вивести країну з ЄС, не відомо. Лідер опозиційної партії лейбористів Джеремі Корбін відразу після історично провального голосування (432 голоси проти, 202 – за) заявив, що він ініціюватиме вотум недовіри урядові. Голосування має відбутися у середу, хоча малоймовірно, що достатня кількість депутатів підтримає його.
Те, що Сполучене Королівство опинилося у такому небезпечному становищі усього за десять тижнів до запланованого виходу з ЄС, є свідченням як відсутності жодних реальних альтернатив угоді Мей (жодної, яку б підтримала парламентська більшість), так і її власної неспроможності продати свою угоду британській громадськості та їхнім представникам. Це завдання було ускладнене, як це не парадоксально, самим прем’єр-міністром, зазначає видання The Atlantic.
Протягом останніх двох років, що передували цьому голосуванню, Мей наполягала на тому, що «жодної угоди – краще за погану угоду». Ця мантра, що звучала знову і знову, незважаючи на похмурі попередження про її політичні наслідки, мала на меті переконати переговірників у ЄС, що Велика Британія не боїться нічого і що вона, у разі необхідності, «буде готова вийти з переговорів». Це також було спробою Мей посилити свою легітимність: довести тим, хто проголосував за вихід з ЄС у 2016 році, що вона бере на себе зобов’язання довести справу до кінця.
Відтоді Мей дистанціювалася від цієї мантри та домовилися про свою власну угоду про Брекзіт. Проте її парламентські супротивники все ще використовують її власні слова проти неї. Деякі прихильники Брекзіту з її Консервативної партії, відкрито схвалили вихід з ЄС без угоди.
З іншого боку, ті, хто виступає проти виходу з ЄС, скористалися з її домовленостей, щоб просунути зовсім інший результат: новий референдум щодо виходу Великобританії з ЄС. «Прем’єр-міністр неодноразово говорила нам, що у парламенту є вибір: її угода чи жодної», – сказав журналістам у Лондоні Сем Гйма, консервативний законодавець, що виступає за так зване «Народне голосування» щодо другого референдума. «Це взагалі відсутність вибору».
Прем’єр-міністр, швидше за все, змінила свою думку та більше не вважає, що жодної угоди – краща за погану, проте вона ніколи відкрито не спростовувала своїх слів. Тим часом, запасний варіант для сценарію виходу без угоди продовжує швидко розвиватися. Минулого місяця британський уряд оголосив про виділення додаткових $2,57 млрд для підготовки до виходу без угоди, що потягне за собою важкі наслідки.
Попри те, що більшість законодавців виступають проти виходу без угоди, це не має жодного значення. Без укладеної угоди або скасування чи продовження статті 50, Великобританія все рівно має покинути блок 29 березня.
Очікується, що Мей повернеться до Європейського парламенту протягом трьох днів, щоб представити нову пропозицію того, як уряд продовжить працювати над Брекзітом, проте її гучна поразка може стати передвісником того, що вона довго не втримається при владі.
Яке б рішення не прийняли британські законодавці, ЄС закликає їх не баритися з ним.
«Ризик безладного виходу значно зріс після цього голосування, – зазначив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. – Час майже сплив».
Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031