Авторизація

» » » ВМС США посилять присутність в Арктиці, – The Wall Street Journal.

ВМС США посилять присутність в Арктиці, – The Wall Street Journal.

ВМС США посилять присутність в Арктиці, – The Wall Street Journal.
ВМС США посилять присутність в Арктиці, – The Wall Street Journal.
.
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Військово-морські сили США планують посилити присутність в Арктиці аби протистояти Росії та КНР.
Про це йдеться у статті Бена Кеслінга для американського видання The Wall Street Journal.
«Корабель Військово-морських сил США пройде арктичними водами упродовж наступних місяців на виконання так званої операції зі свободи судноплавства, чи ОСС... Це буде першою такою операцію американських ВМС в Арктиці», – повідомляє видання.
ВМС США також планують розмістити сили на раніше закритій військовій базі на острові Анак, Аляска. Цей острів, який розташований на межі Тихого Океану і Берингового моря, має стратегічне значення, оскільки розташований неподалік Японії і Камчатки (РФ). Американська військова база була заснована на цьому Алеутському острові у 1942-му році, у часи Другої світової війни, і мала стратегічне значення під час Холодної війни, але була закрита після реорганізації військових баз США 1997-го року.
«Серед нових засобів, які можуть бути розташовані на Адаці – кораблі надводних сил, а також розвідувально-патрульний літак P-8 Poseidon», – передає автор слова Міністра військово-морських сил США.
Кеслінг зауважує, що Арктика стала більш активним регіоном у військовому і комерційному плані через зміни клімату і танення криги влітку, яке відкриває морські шляхи у зонах, які раніше були непрохідними. Він наводить дані Національного центру снігу і криги, згідно яких рівень арктичної криги у 2018-му році був третім найнижчим з часу початку супутникових досліджень у 1970-х роках. Відкриття нових трансарктичних шляхів уможливить більший видобуток енергоносіїв, але також створить загрози для країн, чиї кордони раніше були захищені товстим шаром криги біля берегів.
Видання відзначає, що США разом із союзниками нерідко користуються морськими правами вільного судноплавання, особливо у регіонах територіальних суперечок, сподіваючись протистояти територіальним зазіханням деяких країн.
«Десятки таки операцій у Південно-Китайському морі були спрямовані на стримання територіальних претензій Китаю на острови та форпости у цьому регіоні», – зазначає Кеслінг,
Автор додає, що натомість в Арктиці така операція буде першою в історії, проте конкретні порти і маршрути поки не розголошуються.
ВМС також готують зміни до офіційної військової доктрини в Арктиці, яка має збільшити увагу до надводних військових операцій, цитує автор міністра ВМС США, додаючи, що нинішня доктрина послуговується переважно силами підводних човнів і літаків.
«ВМС США також нещодавно вдалися до інших кроків для розширення присутності в Арктиці. Було засновано те, що чиновники називають Другим Флотом із фокусом уваги на дії у Північній Атлантиці та посиленням тренувань Морської піхоти для дій в умовах екстремального холоду», – зазначає автор і додає, що нині 600 морських піхотинців США вже тренуються у Норвегії.
Стаття Wall Street Journal нагадує, що Росія вже давно працює над посиленням присутності в Арктиці із торговельних і воєнних міркувань, що включає у себе започаткування військових баз. У свою чергу, Китай минулого року оприлюднив масштабну програму Арктичної політики, оголосивши про прагнення створити «Арктичний шовковий шлях» і забезпечити свободу навігації у цьому регіоні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930