Авторизація

» » » Один з лідерів «жовтих жилетів» закликав обрушити банківську систему у Франції

Один з лідерів «жовтих жилетів» закликав обрушити банківську систему у Франції

Один з лідерів «жовтих жилетів» закликав обрушити банківську систему у Франції
Один із засновників руху протесту «жовтих жилетів» Максим Ніколь запропонував своїм прихильникам провести операцію по масовому зняттю готівки з їх рахунків, що, на його думку, призведе до краху французької банківської системи.
Про це повідомила газета французьких ділових кіл Les Echos.
«Ваша сила полягає в тих грошах, які знаходяться на вашому банківському рахунку. Ми визначимо дату, коли кожен постарається зняти з рахунку максимальну суму грошей готівкою», – написав на своїй сторінці в Facebook Ніколь, який виступає зазвичай у соціальних мережах під псевдонімом Fly Rider. Він запевняє при цьому, що подібні масові дії відносно банків є «абсолютно легальними».
Мета такої операції, як пояснює газета, «дестабілізувати банківську систему шляхом одночасного зняття великою групою осіб сум готівки зі своїх рахунків». «У подібній ситуація може виникнути ажіотаж, і банк, позбавлений ліквідних коштів, виявиться нездатним відповідати на запити клієнтів і в результаті розориться», – відзначає газета, кажучи про подібному механізмі в цілому.
Вона нагадує, що подібна ситуація, викликана діями вкладників, вже мала місце під час банківсько-фінансової кризи 2007 року відносно британського банку Northern Rock, що призвело до його краху.
У той же час газета вважає, що у Франції ймовірність подібного ходу подій в результаті операції, яку мають намір провести «жовті жилети», «значно менша». За даними видання, загальний обсяг коштів приватних осіб у французьких банках становить 1,439 трлн євро, однак обсяг коштів, які можна зняти у вигляді готівки, дорівнює при цьому всього лише 390 млрд євро. «Однак підраховано, що для того, щоб повністю отримати від банків всю наявну у них ліквідність, французькі вкладники повинні зняти одночасно по 5,8 тис євро. Але це означає, що ризик краху насправді порівняно невеликий, тому що в більшості банкоматів по звичайній карті можна отримати готівкою не більше декількох сотень євро в день», – підкреслює газета.
Les Echos направила запити з проханням прокоментувати ситуацію в ряд банків і отримала відповідь, що «ніяких спеціальних заходів захисту в цьому зв’язку не передбачається». «До того ж Максим Ніколь закликає своїх прихильників використовувати зняті гроші, щоб робити покупки в дрібних магазинах і бутиках для того, щоб таким чином підтримати дрібних підприємців. Але в такому разі гроші швидко повернуться в банки», – відзначає газета.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031