Авторизація

» » » Археологи розкопали десятки обезголовлених скелетів IV століття нашої ери

Археологи розкопали десятки обезголовлених скелетів IV століття нашої ери

Археологи розкопали десятки обезголовлених скелетів IV століття нашої ери
Археологи розкопали десятки обезголовлених скелетів IV століття нашої ери
Фото: Archaeological Solutions
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
У результаті археологічних розкопок в англійському Саффолку були знайдені 52 прекрасно збережених скелети, що датуються IV століттям нашої ери.
Багато з цих скелетів багато були обезголовлені, їх голови були акуратно складені з боків або в ногах для поховання, пише «Новое время», посилаючись на Science Alert.
За словами археологів, які знайшли останки, це дійсно рідкісне і своєрідне відкриття.
«Ми не очікували знайти в похованні скелети в такій кількості і в такому доброму стані», – сказав археолог Ендрю Пічі з Archaeological Solutions, компанії, що проводить дослідження в селі Грейт-Уілнетхем.
Відомо, що Грейт-Уілнетхем був римським поселенням, заснованим приблизно в середині-кінці першого століття нашої ери. Але, оскільки містечко було побудоване на дрібному піску, очікувалося, що будь-які скелети давно б розсипалися. Тому, коли команда виявила останки чоловіків, жінок і дітей різного віку, що свідчить про те, що вони жили в поселенні, це стало несподіванкою.
Взагалі кажучи, римляни ховали своїх мертвих так само, як і ми – на спинах, часто з важливими предметами. Але на кожному римському кладовищі можна знайти безліч так званих «девіантних» поховань, які порушують цю норму.
Те, що робить кладовище Грейт-Уілнетхем таким незвичайним – це кількість поховань з девіантним походженням, вважають вчені.
«Те, що так рідко зустрічається – насправді тільки на трьох або чотирьох кладовищах по всій країні – це дуже велика частка девіантних поховань. До такої міри, що в цій групі населення це слід розглядати як нормальну практику», – вважає Ендрю Пічі.
Варто відзначити, що мерці не були страчені. Археологи вважають, що голови були дуже ретельно видалені після смерті. Пічі зазначає, що одним з пояснень могло бути те, що частина населення могла належати відомому римському культу, який почитав голову як частина душі і видаляв голову як частину своїх релігійних похоронних обрядів.
Інше можливе пояснення полягає в тому, що населення прийшло звідкись здалеку, можливо, в якості рабів, приносячи з собою похоронну практику.
Про загиблих відомо, що більшість з них дожили до середнього віку, хоча серед девіантних поховань була одна маленька дитина і двоє дітей у віці близько 9 або 10 років. У них також були добре розвинені верхні частини тіла, що означало, що вони, ймовірно, працювали в сільському господарстві і були ситими, з доступом до цукру і вуглеводів, що призводило до поганого стану зубів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930