Авторизація

» » » Портников: У Росії «посткримське похмілля» – окупований півострів там уже нікому не треба

Портников: У Росії «посткримське похмілля» – окупований півострів там уже нікому не треба

Портников: У Росії «посткримське похмілля» – окупований півострів там уже нікому не треба
Портников: У Росії «посткримське похмілля» – окупований півострів там уже нікому не треба
Президент Росії Володимир Путін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
2019 рік для російської пропаганди і для президента РФ Володимира Путіна буде «роком без Криму».
Про це у своїй статті для «Крим.Реалії» пише журналіст Віталій Портников.
На його думку, кримський ефект остаточно випарувався у 2018 році – це показали і соціологічні опитування, і нові, «посткримські» інтереси росіян. І це незважаючи на те, що тема Керченського мосту була використана на всі сто відсотків – і російськими політиками, і пропагандистами, і кримським начальством.
Але міст відкрили невчасно. Настало «посткримське похмілля», вважає Портников.
«Коли Крим анексували, високі ціни на нафту дозволяли не асоціювати наслідки зовнішньої політики Володимира Путіна для гаманця кожного громадянина його країни. Але з часом стало ясно, що добробут росіян забезпечувався не політикою керівництва країни, а виключно нафтовими цінами. І готовність до конфлікту із Заходом, яка привела до санкцій і економічного провалу, обернулася значним погіршенням рівня життя громадян.
Напередодні Нового року російські медіа в один голос пророкували, що негативні тенденції будуть лише наростати. І при цьому не видно ні готовності змінити самовбивчу зовнішню політику країни, ні волі до реформ. А в чому тоді сенс «кримського ефекту»?», – пише журналіст.
Коли Крим анексували, додає він, рішення Володимира Путіна здавалося ефектним завершенням процесу «вставання з колін», забезпеченого безконтрольною тратою нафтодоларів. Минуло всього кілька років – і Росія знову на колінах, причому міцно й без усякого шансу піднятися з них протягом найближчих років, якщо не десятиліть. І це – не образ.
«Економічне зростання Росії майже зупинене, тоді як у країнах Заходу воно триває. А це означає, що з кожним роком Росія відставатиме від цивілізованого світу, перетворюватиметься на економічну, політичну, культурну провінцію, величезний музей минулого від Калінінграда до Владивостока. А Крим, який ще нещодавно здавався Путіну перлиною в короні вигаданої ним імперії, а росіянам – доказом торжества «сакральної» історичної справедливості, стає тягарем, ще одним регіоном, на який потрібно витрачати гроші, яких немає», – зазначає Портников.
Саме тому, вважає журналіст, 2019 рік буде роком без Криму – про окупований півострів перестануть згадувати, він не цікавитиме ні росіян, ні Володимира Путіна.
«Потроху з влади Криму виженуть ветеранів «кримської весни», щоб замінити їх (згодом назвавши шахраями) московськими менеджерами і зменшити витрати на півострів. Крим зникне з російського інформаційного поля до того самого дня, поки наступник Путіна не почне переговори про повернення його Україні – тому що буде відчайдушно потребувати західної допомоги для порятунку держави, яка котиться в економічну прірву, і погодиться на будь-які вимоги цивілізованого світу, щоб цю допомогу отримати. Ось тоді в Росії знову згадають про Крим – про український Крим», – підсумовує Портников.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930