Лукашенко більше не вважає Росію братньою державою
Президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент Росії Володимир Путін. Фото: politeka.net
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіНапередодні свого візиту до Москви, який відбувся 25 грудня, президент Білорусі Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію «братньою державою».
Заяву із наради з актуальних питань співпраці Білорусі з Росією процитував Belsat, телевізійний канал із головним офісом в Варшаві, який проводить мовлення білоруською мовою на території Білорусі, –
повідомляє Радіо Свобода.
Під час засідання Кабінету міністрів в понеділок Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою «тому що, як мене поінформували, в Росії це не сприймається», – цитує ЗМІ президента Білорусі.
Білоруська сторона хоче добитись від Росії компенсації за «податковий маневр», який призведе до подорожчання нафти для білоруських НПЗ. Мінськ оцінює свої втрати через «податковий маневр» в 2019 році на рівні 383 мільйонів доларів. Однак міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Кремль ніяких обіцянок не давав.
У вівторок, менше ніж за годину до початку переговорів Лукашенка з Путіним, які проводили вже вдванадцяте цього року, Силуанов відповів на коментар Лукашенка, зазначивши, що «останнім часом відбулась втрата довіри».
«Ми не довіряємо роботі вашої митниці», – сказав Сілуанов під час неформального спілкування з пресою в Кремлі.
Стосунки Мінська та Москви ускладнились після взаємних звинувачень, пов’язаних із новими митами на нафту і газ. Білорусь називає ці виплати штучно завищеними, а Росія неодноразово висловлювала занепокоєння через порушення на білоруській митниці.
Росія, Білорусь та Казахстан діють у рамках домовленості, за якою Москва надсилає нафту та нафтопродукти до Білорусі, не сплачуючи мита, а Білорусь реекспортує деякі з цих товарів і залишає собі надходження.
Росія використовує дешевий енергоекспорт та позики до Білорусі для того, щоб утримувати цю країну в геополітичній орбіті Москви, однак, бюджетна ситуація в Росії стає ще більш складною, особливо в результаті західних санкцій.
Попри розбіжності, які загострилися в останні місяці, президент Росії перед початком зустрічі сказав, що відносини двох країн «розвиваються досить успішно». Він визнав, що є і проблеми: «Якщо домовимося, то буде зовсім добре».
Лукашенко, у свою чергу, закликав «не тягнути наявні проблеми в новий рік».
Власне, домовленість про нову зустріч до Нового року і є результатом зустрічі двох президентів 25 грудня. Дату нової зустрічі узгодять пініше.
Долучайтесь до нас у Facebook