Авторизація

» » » За якої умови Україні варто надати притулок Лукашенкові

За якої умови Україні варто надати притулок Лукашенкові

За якої умови Україні варто надати притулок Лукашенкові
За якої умови Україні варто надати притулок Лукашенкові

[/i]

Богдан Яременко

дипломат
Останні події в білорусько-російських відносинах важко назвати загостренням. Як і на картині Сурікова «Підкорення Сибіру Єрмаком», в Білорусі ми спостерігаємо «історичний момент набуття двома народами єдиної батьківщини». Мовою сучасного корпоративного сектору – агресивне поглинання.
Те, що Лукашенко називає готовністю захищати суверенітет, я би радше охарактеризував, як бажання зберегти особисту владу.
І навіть якщо Лукашенко готовий пустити заради збереження свого абсолютистського режиму кров (піти на максимальну конфронтацію з Росією, аж до кровопролиття), то не факт, що до цього готові білоруси, і в першу чергу – сектор безпеки та оборони країни.
Можливо, цього року він якось знову попетляє між поки що дипломатичними пропозиціями Росії – або згортай суверенітет і приєднуйся до Росії, або плати за все по повній, а потім все рівно перший варіант. Але ситуація повториться за півроку, рік, два роки. Рано чи пізно.
Україна не може зашкодити реалізації планів Кремля в Білорусі. Власне тому, що сама Білорусь Лукашенка не може і не хоче цього. Ну, і ще тому, що не маємо ресурсів і причин їх витрачати для забезпечення життєдіяльності репресивного авторитарного режиму.
Можемо лише подумати, як збільшити для Росії ціну проекту?
Зокрема, я би гарантував Лукашенку безпеку і притулок в Україні за однієї умови – він знайде можливість швидко передати контроль за країною в руки опозиції.
А тоді, хто знає, може і ресурси, і бажання їх витрачати для підтримки Білорусі знайдуться?
Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що більше не називає Росію «братньою державою», тому що «у Росії це не сприймається».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930