Авторизація

» » » Вчені перевернули уявлення про утворення Сонячної системи, дослідивши воду в кільцях Сатурна

Вчені перевернули уявлення про утворення Сонячної системи, дослідивши воду в кільцях Сатурна

Вчені перевернули уявлення про утворення Сонячної системи, дослідивши воду в кільцях Сатурна
Вода в кільцях і супутниках Сатурна несподівано нагадує земну, виняток становить тільки Феба, яка була сформована в іншій частині космосу.
Про це пише Naked science, – повідомляє dt.ua.
Результати дослідження вчених суперечать існуючим моделям утворення Сонячної системи.
Вода складається з двох атомів водню (Н) і одного атома кисню – H2O. Додавання нейтрона в один з атомів водню, званий дейтерієм (D), збільшує масу молекули води (HDO) приблизно на 5%. Відношення дейтерію до водню (D/H) – це одна з умов утворення космічних об’єктів.
Відповідно до існуючих моделей утворення Сонячної системи, співвідношення D/H повинно бути набагато вищим у зовнішніх районах, ніж у регіоні утворення Землі, де набагато тепліше. Деякі моделі вказують на те, що співвідношення D/H для Сатурна має бути в 10 разів вищим, ніж для нашої планети. Нові дані свідчать, що це твердження невірно для кілець Сатурна і його супутників, за винятком Феби.
За словами одного з вчених, відкриття незвичайного ізотопного відношення (D/H) для Феби означає, що вона була сформована в дальній частині Сонячної системи. Виявлена пропорція являє собою найвище значення, зафіксоване в Сонячній системі, що свідчить про походження Феби далеко за межами Сатурна.
Крім того, вчені виміряли відношення вуглецю-13 до вуглецю-12 (13C/12C) на Япеті та Фебі. Цей показник у Япета, який має D/H, подібний нашій планеті, також близький до значень Землі, в той час як на Фебі рівень ізотопу вуглецю в п’ять разів вищий. На думку вчених, супутник сформувався в дуже холодних зовнішніх регіонах Сонячної системи, а потім був захоплений гравітацією Сатурна.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031