Авторизація

» » » Скандал і осуд: У Китаї розслідують появу «перших у світі генетично модифікованих дітей»

Скандал і осуд: У Китаї розслідують появу «перших у світі генетично модифікованих дітей»

Скандал і осуд: У Китаї розслідують появу «перших у світі генетично модифікованих дітей»
Скандал і осуд: У Китаї розслідують появу «перших у світі генетично модифікованих дітей»
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Китай проведе розслідування щодо твердження китайського вченого про те, що він створив перших у світі генетично відредагованих дітей.
У відео, опублікованому у неділю, професор Хе Цзянькуй оголосив про народження дівчат-близнюків, ДНК яких було відредаговане для запобігання інфікування ВІЛ. Він сказав, що ДНК близнючок було модифікована за допомогою CRISPR-Cas9, технології, яка дозволяє вченим точно видалити та замінити ланцюг ДНК, – інформує видання The Guardian.
Редагування генів ембріонів, яке може вплинути на інші гени, заборонене у багатьох країнах, оскільки зміни у ДНК можуть мати непередбачувані наслідки для всього генофонду.
Вчений, проте, запевнив, що дівчатка цілком здорові. Він не надав жодних доказів своєї роботи, – вона не була перевірена незалежними вченим чи опублікована у рецензованому журналі.
Національна комісія з охорони здоров’я Китаю у понеділок наказала чиновникам «провести серйозне розслідування» його твердження.
Китайські вчені опублікували спільну заяву, назвавши дії вченого «безумством», та закликали владу прийняти закони щодо такого роду досліджень.
«Ящик Пандори було відкрито, проте, ми ще маємо змогу закрити його, перш ніж це стане неможливим», – йдеться у заяві.
На фоні обурення, що виникло, наукові установи, пов’язані зі вченим, дистанціювалися від нього. «Ця дослідницька робота проводилася професором Хе Цзянькуй за межами нашої установи», – заявив у понеділок Південний науково-технологічний університет у Шеньчжені, де працював вчений. Він назвав його дослідження «серйозним порушенням академічної етики та норм».
Лікарня у Шеньчжені, де, як заявив пан Цзянькуй, отримав схвалення від ради з питань етики, щоб провести своє дослідження, відмовилася від будь-яких зв’язків з ним.
У Китаю не існує чіткої заборони на редагування генів ембріонів, проте Міністерство науки та технології та Міністерство охорони здоров’я видали етичні рекомендації, у яких зазначено, що жоден людський ембріон, який використовується для дослідження, не може бути імплантований людям або тваринам для розмноження.
Група з більш ніж 40 юристів закликала владу розслідувати можливі порушення закону та захистити дівчат-близнюків. Група китайських вчених, які досліджують ВІЛ, у вівторок заявила у своїй заяві про те, що вони також засуджують роботу Хе.
Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930