Авторизація

» » » ЄС пояснив, як Brexit вплине на перетин кордону із Британією

ЄС пояснив, як Brexit вплине на перетин кордону із Британією

ЄС пояснив, як Brexit вплине на перетин кордону із Британією
ЄС пояснив, як Brexit вплине на перетин кордону із Британією
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Угода про Brexit має чітку орієнтацію на захист прав і свобод мільйонів людей, які проживають, відповідно, на територіях країн ЄС (більше 1,2 мільйона британців) та Великої Британії (більше 3,2 мільйонів громадян країн ЄС).
Про це йдеться у роз’ясненні, розміщеному на офіційній веб-сторінці Євросоюзу після ухвалення сторонами тексту угоди щодо Brexit, передає Укрінформ.
Ці люди й надалі будуть користуватися перевагами законів ЄС про вільне пересування. Угода про Brexit захищає також членів родин, яким гарантуються всі права, передбачені європейським законодавством, стосовно родинних відносин, піклування про подружжя, батьків, дітей та інших персон, з якими існують родинні зв’язки. Зокрема, це стосується права проживання на відповідній території разом з родиною, або права возз’єднатися з родиною у майбутньому.
Всі діти також знаходяться під захистом угоди про Brexit, незалежно від того, де вони народилися до або після виходу Великобританії з ЄС.
«Угода про вихід надає право як громадянам ЄС, так і громадянам Британії, а також, відповідно, членам їхніх родин, продовжувати використання прав, які виходять із законів ЄС на будь-якій іншій території, до кінця життя, якщо ці права основані та виборі проживання, який був зроблений до завершення перехідного періоду», – йдеться в документі.
Це означає, що громадяни ЄС і Великої Британії, як і члени їх родин, можуть безперешкодно жити, працювати або навчатися там, де вони зараз знаходяться, за тими самими законами ЄС, які захищають людей від будь-яких проявів дискримінації на підставі громадянства та передбачають рівні права з громадянами країни перебування.
При цьому угода про Brexit не вимагає фізичної присутності особи на території відповідної країни проживання на момент завершення перехідного періоду, тож тимчасова та навіть тривала відсутність у місці постійного проживання не уражатиме таких громадян в їхніх правах.
«Громадяни ЄС та громадяни Великої Британії, які прибуватимуть на територію країни перебування під час перехідного періоду, будуть користуватися тими ж правами та обов’язками відповідно до Угоди про вихід, як і ті громадяни, які прибули на територію такої країни до 30 березня 2019 року.... Фізичні особи не будуть вважатися такими, що перебувають під захистом Угоди про вихід, якщо вони були відсутні в країні перебування більше 5 років.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031