Авторизація

» » » Вчені виявили, що какаду здатні винаходити й створювати інструменти, не гірше за мавп

Вчені виявили, що какаду здатні винаходити й створювати інструменти, не гірше за мавп

Вчені виявили, що какаду здатні винаходити й створювати інструменти, не гірше за мавп
Вчені виявили, що какаду здатні винаходити й створювати інструменти, не гірше за мавп
Какаду. Фото: pixabay.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Вчені виявили, що какаду набагато розумніші, ніж вважалося дотепер, та здатні винаходити та створювати інструменти для отримання їжі не гірше за мавп та дітей 4-річного віку.
Австрійські вчені протягом багатьох років у спеціальній лабораторії у Відні тестували можливості какаду Гоффіна під назвою Доліттл, Фігаро, Ківі, Конрад, Піпін та Фіні.
Вони виявили, що птахи здатні розрахувати довжину інструмента, необхідного для того, щоб дістати насіння через отвір у плексіглазовій коробці, а потім зробити його зі шматка картону, – інформує видання Daily Telegraph.
Навіть коли вчені перемістили насіння ближче до отвору, какаду змогли швидко оцінити відстань та створити коротший інструмент, необхідний для того, щоб здобути насіння.
Лише деякі тварини, такі як людиноподібні мавпи та кілька птахів, можуть використовувати або навіть створювати власне приладдя для отримання їжі. Проте, створення різних інструментів з врахуванням різних ситуацій є більшим когнітивним викликом.
Експерти вважають, що какаду Гоффіна розвинули такі здібності, оскільки вони є острівними птахами, які, щоб здобути їжу, повинні спершу її здобути.
Для нових експериментів дослідники розмістили шість какаду поблизу харчової платформи, розташованої за листом пластмаси з невеликим отвором у центрі на відстані від 1,5 до 6 дюймів. Потім вони дали птахам великий лист картону.
Птахи достатньо швидко почали використовувати свої дзьоби, щоб створити точну довжину картонної смужки, яку вони потребували у залежності від того, наскільки далеко була від них їжа. Вони негайно відмовлялися від інструментів, які вважали непридатними, і вже з другої спроби зробили палицю правильної довжини. Одна з какаду, Фіні, навіть зробила тонку паличку, коли дослідники зробили дірку меншою.
Дослідження було опубліковане у журналі Plos One.
Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930