Авторизація

» » » Новокаледонські ворони виявилися такими ж розумними, як люди та мавпи, – дослідження

Новокаледонські ворони виявилися такими ж розумними, як люди та мавпи, – дослідження

Новокаледонські ворони виявилися такими ж розумними, як люди та мавпи, – дослідження
Новокаледонські ворони виявилися такими ж розумними, як люди та мавпи, – дослідження
Ілюстрація nature.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Нове дослідження показало, що новокаледонські ворони здатні створювати інструменти, об’єднуючи два або більше не функціональних елементи в один. Раніше цю здатність спостерігали тільки у людей і великих людиноподібних мавп.
Група вчених з Інституту орнітології ім. Макса Планка Оксфордського університету виявила, що птахи здатні створювати довговічні інструменти з невеликих комбінованих частин, що стало дивним розумовим подвигом для цих тварини. Уміння збирати різні компоненти в нові функціональні інструменти раніше спостерігалося тільки у мавп і людей. Антропологи розглядають виготовлення складеного механізму у первісних людей як важливий крок в еволюції мозку. До слова, у дітей йде кілька років, перш ніж вони навчаться збирати нові інструменти, ймовірно, тому, що вони не можуть передбачити властивості тих об’єктів, яких ще не існує.
Дослідження показує, що цей вид воронів володіє дуже гнучким розумом, який дозволяє їм вирішувати складні проблеми, пов’язані з тими властивостями об’єктів, які вони ніколи раніше не бачили. Дослідники вже спостерігали, як цей чудовий вид птахів використовував інструменти в неволі, але жодного разу не бачили, як вони об’єднують різні частини в одне ціле, щоб створити інструмент. Результати спостережень опубліковані в журналі Scientific Reports, пише naked-science.
«Це дивно, адже ворон не отримував ніякої допомоги в створенні цих комбінацій, вони самі зрозуміли, як це зробити», – каже дослідниця Августа фон Байерн (Auguste von Bayern).
Група дослідників запропонувала восьми воронам завдання, з яким вони ніколи не стикалися раніше. Перед птахами були контейнери з їжею і з отвором, через який їжу можна було виштовхнути назовні. Як інструмент вчені запропонували їм довгі палички, за допомогою яких можна було дістати їжу. Всі вісім птахів зробили це без будь-яких ускладнень. На наступному етапі вчені помістили їжу в контейнері всередині ящика набагато далі і забезпечили птахів короткими паличками, які, однак, вставляються один в одного, дозволяючи птиці дістати далекі об’єкти.
Без будь-якої допомоги або демонстрації чотири ворона вставляли одну частину палички в іншу і використовували отриманий довгий інструмент для вилучення їжі з контейнера. В кінці п’ятого етапу дослідження вчені ускладнили завдання і дали птахам ще більш короткі частини. Ворон на прізвисько «Манго» зміг виготовити складний інструмент з трьох і навіть чотирьох частин.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31