Авторизація

» » » Медики знайшли ліки, які здатні перемогти хворобу Альцгеймера

Медики знайшли ліки, які здатні перемогти хворобу Альцгеймера

Медики знайшли ліки, які здатні перемогти хворобу Альцгеймера
Медики знайшли ліки, які здатні перемогти хворобу Альцгеймера
Фото: Pixabay
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Одна з головних рис виснажливої хвороби Альцгеймера, яка характеризується когнітивним порушенням, – накопичення в мозку білка, званого бета-амілоїд. Він утворює перешкоди і зв’язується з унікальними білками на поверхні клітин мозку, що призводить до масової загибелі клітин.
Група вчених на чолі з доктором Лін Цзянем (Lin Jiang) і професором біохімії Девідом Ейзенберг (David Eisenberg) з Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса відкрила ліки, яке перешкоджають кріпленню цих перешкод до клітин мозку, запобігаючи великій загибель клітин. Вченим вдалося ідентифікувати місце зв’язування перешкод бета-амілоїду з його рецептором шляхом визначення тривимірної структури. Це стало значним кроком у пошуках лікарського засобу для запобігання взаємодії між токсичними білками і клітинами мозку. Дослідження опубліковане в журналі Nature Chemistry, пише naked-science.
«Ми шукали молекулу, яка могла б, подібно щиту, блокувати рецептор, запобігаючи зв’язуванню бета-амілоїду з клітинами мозку, оберігаючи їх від загибелі», – розповів Цзян.
Щоб знайти потрібну молекулу, Цзян з колегами вивчили базу даних, що містить понад 32 тисяч молекул. У цей список входять як препарати, безпечні для людини, так і ті, що ще проходять клінічні випробування або просто зустрічаються в природі. Це означало, що багато характеристик потенційної молекули вже відомі, а значить, безпечні для людського організму. З цього великого списку виділили лікарський засіб ALI6, який показав багатообіцяючі результати.
Фахівці піддали клітини мозку миші впливу токсичних бета-амілоїдних білків, а потім обробили деякі з них за допомогою ALI6 і порівняли кількість загиблих клітин. ALI6 майже запобіг загибель клітин, викликану бета-амілоїдами, що вказує на те, що препарат може бути використаний для лікування хвороби Альцгеймера.
Вчені називають ALI6 багатообіцяючим кандидатом. По-перше, він не токсичний, а по-друге – здатний переходити з кровотоку в мозок: це критична ознака для будь-якого лікарського засобу, призначеного для лікування розладів центральної нервової системи, таких як хвороба Альцгеймера.
«В даний час багато препаратів спрямовані на запобігання накопиченню і перетворення бета-амілоїдних білків в перешкоди. Однак, коли у людини діагностують хворобу Альцгеймера, багато бета-амілоїдних перешкод вже сформовані, тому можливості лікування немає», – говорить учений.
Хвороба Альцгеймера – шоста за значимістю причина смерті в Сполучених Штатах, де 5,7 мільйона чоловік на сьогодні живуть з цією недугою.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031