Авторизація

» » » Місцеві вибори у Польщі показали проблеми і влади, і опозиції

Місцеві вибори у Польщі показали проблеми і влади, і опозиції

Місцеві вибори у Польщі показали проблеми і влади, і опозиції
Місцеві вибори у Польщі показали проблеми і влади, і опозиції
Місцеві вибори в Польщі. Фото: EPA-EFE/GRZEGORZ MOMOT
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Місцеві вибори у Польщі, які відбулися 21 жовтня, продемонстрували, що правляча право-консервативна партія «Закон і справедливість» має над собою «скляну стелю», яку вона не може пробити. Натомість, опозиційні партії «Громадянська платформа» та «Сучасна» не отримали премію за коаліцію на виборах.
Про це йдеться у статті, опублікованій польською редакцією Newsweek.
За даними екзит-полу, проведеного Ipsos для TVN, ЗіС виграла вибори до регіональних рад (воєводських сеймиків), набравши 33% голосів. Партія Ярослава Качинського покращила свій результат на попередніх місцевих виборах на 6%, але очікування були більшими. «Закон і справедливість» розраховувала щонайменше на 35% голосів у сеймиках та другий раунд у престижній битві за Варшаву. Якщо при таких значних соціальних «подарунках» уряду ЗіС та пропаганді, яку щоденно віщало державне телерадіомовленням, партія Качинського отримала на 4,5% голосів менше на місцевих виборах, аніж на останніх парламентських, то це не найкращий прогноз на вибори 2019 року. Це може означати, що навіть якщо ЗіС виграє, вона не зможе керувати одноосібно.
Для коаліції буде потрібна право-популістська партія Кукіз’15. Партія Качинського не змогла «добити» Польську селянську партію, з якою вона вже три роки бореться на польському селі. Попри чорні сценарії ПСП, отримала досить хороший результат (13,6%), що дозволяє її думати про збереження спільно з «Громадянською платформою» влади у більшості регіональних рад. ЗіС, яка розраховувала на одноосібне панування у 7-8 сеймиках, у результаті виборів може керувати самостійно лише у 3-4. Впадає у вічі те, що партія влади має над собою «скляну стелю» на рівні 35%, яку вона не може пробити. Політсила Качинського сильна у провінції, але великі міста для неї недоступні.
Престижна битва у Варшаві і перемога вже у першому турі кандидата від опозиції Рафала Тшасковського, а також перемоги опозиційних кандидатів у Лодзі, Познані та Вроцлаві вказують на те, що похід ЗіС на столицю і центр країни – лише примарні фантазії. Загроза усунення Польщі з Європейського союзу, підсилена на передвиборчій фінішній прямій фатальним поданням до Конституційного суду міністра юстиції Збігнєва Зіобри, змусила мобілізуватися ліберально-демократичних виборців. Членство Польщі в ЄС може стати хорошим аргументом для опозиції на наступних виборах.
Проте Громадянська коаліція, хоча і зберігала владу у великих містах, як і ЗіС, не має причин для тріумфу.
За даними Ipsos, коаліція «Громадянської платформи» та «Сучасної» отримала 26,7% голосів. Це майже стільки ж, скільки «Громадянська платформа» отримала чотири роки тому на місцевих виборах (26,29%), і на 5% менше, ніж «громадянська платформа» та «Сучасна» отримали на парламентських виборах у 2015 році. І це означає, що коаліція просто не отримала премію. Можна, звичайно, прийняти тезу лідера «Сучасної» Катажини Любнауер, що без коаліції результат «Громадянської платформи» був би набагато гіршим, що звичайно мало кого втішить.
Без нової ідеї та нових обличь Громадянській коаліції буде важко перемогти на виборах 2019 року. Тому що просте додавання підтримки окремих політичних сил не дає перемоги. У політиці два плюс два не завжди дорівнює чотири.
Нагадаємо, на місцевих виборах у Польщі демократична коаліція, хоча й показала гірші результати на виборах до воєводських сеймиків (32,3% проти 24,7%), проте здобула блискучу перемогу у великих містах, зокрема, у столиці.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31