Швейцарська розвідка відзначає значну активізацію шпигунів та кіберзлочинців з РФ
Шпигунство Росії в Швейцарії є значним, і воно зростає.
Про це заявив глава швейцарської спецслужби на тлі двох великих справ російських агентів, які намагалися отримати дані на території Швейцарії, пише
«Європейська правда» з посиланням на
Reuters.
«Я не можу надати багато деталей про російські заходи у Швейцарії, але ясно, що у нас є більше заходів, ніж раніше», – заявив директор управління розвідки NDB Жан-Філіп Гаудін.
«Я не можу сказати, скільки шпигунів, але достатньо багато. Звичайно, у мене багато інформації, але я поділюся нею з колегами, а не з медіа», – додав він.
Федеральна прокуратура Швейцарії веде слідство за кримінальною справою двох громадян Росії, підозрюваних у причетності до кібератаки на європейську штаб-квартиру Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у Лозанні.
Прокуратура підтвердила, що особи, пов’язані з передбачуваним зламом швейцарського офісу WADA, «це ті ж особи, затримані під час операції, згаданої Федеральною розвідувальної службою в зв’язку з лабораторією в Шпіці».
Російські агенти також намагалися отримати дані з лабораторії у Шпіці поблизу Берна, яка розслідувала отруєння екс-агента ГРУ РФ Сергєя Скрипаля та його дочки в Солсбері. Швейцарія раніше підтвердила факт кібератаки, зазначивши, що злочинці своїх цілей не досягли.
У квітні 2018 року у Нідерландах затримали підозрюваних до кібератак чотирьох співробітників ГРУ РФ і вислали до Росії.
Долучайтесь до нас у Facebook