Авторизація

» » » Журналісти дізналися подробиці біографії Мішкіна, якого підозрюють в отруєнні Скрипалів

Журналісти дізналися подробиці біографії Мішкіна, якого підозрюють в отруєнні Скрипалів

Журналісти дізналися подробиці біографії Мішкіна, якого підозрюють в отруєнні Скрипалів
Журналісти дізналися подробиці біографії Мішкіна, якого підозрюють в отруєнні Скрипалів
Олександр Мішкін
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Журналісти дізналися подробиці біографії Олександра Мішкін, якого міжнародна група журналістів-розслідувачів вважає офіцером головного управління генштабу міністерства оборони РФ (колишнє ГРУ) і підозрює в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки в Солсбері.
Російській службі ВВС вдалося поспілкуватися з уродженцем селища Лойга Денисом Красновим, який навчався з Мішкіним в одній школі. Він упізнав Мішкіна і на фотографіях з його паспорта, які напередодні, 8 жовтня, опублікували видання Bellingcat і The Insider, і на фотографії з британської візи Петрова, опублікованій раніше владою Великобританії.
«Я вчилася з ним у десятому класі, але поїхала, не закінчивши [Лойгінскую школу]», – сказала Вероніка Ротару-Балте про Мішкіна. Ще один житель Лойга Микола Тулінов також розповів, що впізнав Мішкіна на фотографії Петрова і що той жив у їхньому селищі.
«Він старший на два класи був, – розповів Денис Краснов. – Ну не зовсім близько спілкувалися, жили ми на протилежних сторонах селища, просто в той час добре знали один одного. Але компанії різні були у нас з ним», – згадав Краснов. У школі Олександр Мішкін навчався добре, «на чотири і п’ять», але закінчив її без медалі.
Мішкін, за словами його земляка, жив з батьками та молодшою сестрою Марією. «Мама у нього не пам’ятаю, де працювала, а батько в конторі в ліспромгоспі працював», – пояснив Краснов. В кінці дев’яностих батьки Мішкіна переїхали з Лойги в Ломуватку в Вологодської області та забрали з собою його сестру, розповів Краснов. Олександр ж залишився в селищі Лойга з бабусею, тому що закінчував школу.
«Він після 11-го класу в військове вступив, тільки не знаю де, ну а потім пішов за фахом. Років як 15 я його вже не бачив, він начебто в Москві живе», – розповів Краснов.
Як з’ясувала ВВС, станом на 2007 рік Мішкін був зареєстрований в будинку 12 на вулиці Академіка Лебедєва в Петербурзі. За даними Google, ця будівля поруч з Військово-медичною академією (ВМА).
ВМА – основний російський центр професійної підготовки військових лікарів. В академії шість факультетів підготовки військовослужбовців і один факультет підготовки та удосконалення цивільних лікарів. Серед шести військових є факультет підготовки лікарів для військово-морського флоту.
Bellingcat повідомляв, що Петров-Мішкін закінчив одну з «елітних військових медичних академій», де вивчився на військового лікаря для російського військово-морського флоту.
На сайті Міноборони йдеться, що курсантів факультету підготовки лікарів для ВМФ або «четвертого факультету», серед іншого, вчать забезпечення радіаційної безпеки на берегових об’єктах і кораблях з атомними енергетичними установками, знайомлять з медичними аспектами ліквідації наслідків радіаційних аварій на різних об’єктах ВМФ.
Уже в першій половині 2010-х Мішкін змінив адресу реєстрації на будівлю на Хорошевському шосе в Москві, де розташовується штаб-квартира головного управління генштабу Росії (колишнє ГРУ). Bellingcat з посиланням на власні джерела повідомив, що Мішкін переїхав до Москви не пізніше 2010 року.
З огляду на, що навчання лікувальної справи в ВМА триває шість років, Мішкін міг вступити до академії ще в 2001 році або пізніше. «Фонтанка» в свою чергу з’ясувала, що Мішкін після школи до 2001 року служив строковиком у військовій розвідці в Мурманської області. Після армії він перебрався в Санкт-Петербург і поступив в ВМА, де на нього нібито і звернули увагу представники головного управління генштабу.
Краснов також стверджує, що близько 10 років тому Мішкін «отримав героя Росії»: «Просто тоді багато хто говорив про це». ВВСне має в своєму розпорядженні офіційного підтвердження цієї інформації, на порталі правової інформації указу президента про нагородження Олександра Мішкіна знайти не вдалося.
Раніше з’ясувалося, що звання Героя Росії отримав Анатолій Чепіга, який, ймовірно, їздив в Солсбері під ім’ям Руслана Бошірова.
У заявці на отримання нового паспорта (на прізвище Петров) Мішкін вказав адресу в московському районі Чертаново. Але, за даними Росреєстру, за цією адресою жив зовсім інший Петров. Проте нинішня власниця квартири протягом декількох років отримувала штрафи за порушення правил дорожнього руху на ім’я Олександра Петрова.
Bellingcat і The Insider стверджують, що Мішкін брав участь в спецопераціях в Україні, в Придністров’ї і в Західній Європі. Більш детальну інформацію про агента, який використав псевдонім Петров, автори доповіді планують опублікувати 9 жовтня.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031