Авторизація

» » » Сучасні кенгуру виникли через глобальне потепління три мільйони років тому, – вчені

Сучасні кенгуру виникли через глобальне потепління три мільйони років тому, – вчені

Сучасні кенгуру виникли через глобальне потепління три мільйони років тому, – вчені
Поява предків сучасних кенгуру пов’язана з глобальною зміною клімату і розповсюдженням трав’янистих рівнин три мільйони років тому.
Сьогодні кенгуру становлять найчисленнішу і різноманітну групу травоїдних сумчастих ссавців. Їх появу пов’язують зі зміною австралійського клімату і розповсюдженням на континенті сухих трав’янистих рівнин, яке тривало між 12 і 5 мільйонів років тому. Вважається, що цей процес був повільним і поступовим і лише один-два мільйони років тому в Австралії з’явилися справжні кенгуру, що спеціалізуються на харчуванні травою. Однак автори нової статті, опублікованій в журналі Science, ставлять під сумнів цю гіпотезу. Судячи з їх даними, поява кенгуру відбулося набагато раніше і швидше, ніж вважалося, пише naked-science.
Професор палеонтології з австралійського університету Фліндерса Гевін Прідо (Gavin Prideaux) досліджував анатомію зубного апарату у сучасних кенгуру і їх родичів – як живих, так і вимерлих, – датованих віком аж до 25 мільйонів років. Будова зубів дозволяє вказати на звичну дієту травоїдних тварин і з’ясувати, що ж становить основне джерело їжі – порівняно м’яке листя або більш жорстка трава? І дійсно, робота показала, що предки сьогоднішніх кенгуру перейшли до харчування травою досить швидко – близько трьох мільйонів років тому.
У цей період Земля переживала черговий цикл глобального потепління і скорочення лісового покриву. Імовірно, саме воно в епоху пліоцену стимулювало наших предків освоювати відкриті простори савани. Вплинули зміни і на кенгуру, серед яких з’явилися і стали швидко поширюватися види, адаптовані до поїдання трави, які і стали предками сучасних австралійських тварин. На відміну від них, інші групи кенгурових, що зберегли вірність листяній дієті, з часом опинилися в невигідному становищі і вимерли.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031