Авторизація

» » » Велике тіло і маленька голова: У ПАР виявили нових гігантських динозаврів

Велике тіло і маленька голова: У ПАР виявили нових гігантських динозаврів

Велике тіло і маленька голова: У ПАР виявили нових гігантських динозаврів
Велике тіло і маленька голова: У ПАР виявили нових гігантських динозаврів
Фото: naked-science
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Палеонтологи виявили новий вид динозаврів, який має родинний зв'язок до завроподів. Його представники важили по 12 тонн і були в два рази більші африканського слона.
Міжнародна команда дослідників під керівництвом палеонтолога професора Джоні Куаніере (Jonah Choiniere) з Вітватерсрандского університету виявила новий вид динозавра в провінції Фрі-Стейт Південно-Африканської Республіки (ПАР). Вид, названий Ledumahadi mafube, описаний в журналі Current Biology, повідомляє naked-science.
Видова назва динозавра – mafube – в перекладі з сесото, мови групи банту, одніє з одинадцяти офіційних мов ПАР, означає «гігантський гуркіт грому на зорі». На думку палеонтологів, це добре відображає значні габарити динозавра, а також вказує на його спорідненість з групою завроподів.
Завроподи – група чотириногих рослиноїдних динозаврів. Всього зауроподив налічується 130 видів – це 13 родин і 70 родів. Всі вони жили з юрського по крейдяний період, тобто близько 85-200 мільйонів років тому. Завроподи в основному мали величезне тіло, але відносно невелику голову та довгу шию. Серед представників цієї групи найбільш відомі брахіозаври.
Ledumahadi mafube – один з найближчих родичів завроподів і навіть один з їх можливих предків, оскільки він жив більше 200 мільйонів років тому. Передні кінцівки maufabe були міцніші і більш рухливими, ніж у типового завропода. Цей факт змусив палеонтологів назвати mafube еволюційним експериментом. Як розповідає один з авторів дослідження, найбільш вражаюче в знайденому динозавра – неймовірна міцність і товщина його кінцівок. Хоча у завроподів, незважаючи на їх розміри, кінцівки були відносно тонкими.
Завдяки методу, що включає вимір кінцівок, вчені визначили, що mafube пересувався на всіх чотирьох лапах. Ця обставина цікава і з еволюційної точки зору, так як більшість динозаврів – членів однієї з mafube групи, які жили також 200 мільйонів років тому, пересувалися на двох ногах.
Новий вид динозавра генетично тісно пов'язаний з іншими гігантськими динозаврами з Аргентини, що підтверджує теорію суперконтиненту Пангея, проте розширює його часові межі.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031