Авторизація

» » » Китайські дослідники виявили скам’янілості птиці віком 127 млн років

Китайські дослідники виявили скам’янілості птиці віком 127 млн років

Китайські дослідники виявили скам’янілості птиці віком 127 млн років
Китайські дослідники виявили скам’янілості птиці віком 127 млн років
Фото: eurekalert.org
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Китайські вчені виявили викопні рештки, які допомогли зрозуміти особливості розвитку птахів і еволюції польоту.
Дослідники з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Академії наук Китаю відзначають, що новий вид птахів мав незвичайну будову плечового пояса, пише «Новое время», посилаючись на EurekAlert.
Аналіз цієї ранньої крейдяної скам’янілості показує, що вона є ключовою точкою еволюції польоту – після того, як птахи втратили свій довгий хвіст, але до того, як вони розвинули льотні пір’я на скороченому хвості
Вчені назвали цей вимерлий вид Jinguofortis perplexus. Назва роду Jinguofortis дано на честь жінок-вчених у всьому світі. Назва походить від китайського слова jinguo, що означає «жінка-воїн», а латинське слово fortis означає «хоробрий». Видова ім’я утворено від латинського perplexus – «заплутаний».
Jinguofortis perplexus володіє унікальним поєднанням рис, в тому числі у нього були щелепи з маленькими зубами, як у динозаврів тероподів і третій палець з двома кістками, на відміну від інших ранніх птахів. Також вчені звернули увагу на хвіст птаха, який був коротким і при цьому досить костистим. Справа в тому, що у предків птахів хвіст був довгим, а у сучасних птахів ці кістки зрослися.
Автори дослідження прийшли до висновку, що Jinguofortis perplexus були здатні як до махаючого, так і до ширяючого польоту, і могли використовувати висхідні потоки. Імовірно, ці птахи мешкали в лісистій місцевості і їм доводилося багато маневрувати між деревами. Ці незвичайні тварини харчувалися в основному рослинною їжею.
Також у птиці було незвичайна будова плечового пояса – кістка лопатки зрослася з воронячою кісткою або коракоїдом, як у теропод. У сучасних птахів ці дві кістки не зростаються, а прикріплюються один до одного.
Існування такого плечового пояса передбачає еволюційну різноманітність на цьому етапі еволюції, що, ймовірно, призвело до різних стилів польоту. Тобто Jinguofortis perplexus, ймовірно, літав трохи інакше, ніж птиці сьогодні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031