Авторизація

» » » Держдеп оприлюднив політику США щодо Криму, в основі – досвід країн Балтії

Держдеп оприлюднив політику США щодо Криму, в основі – досвід країн Балтії

Держдеп оприлюднив політику США щодо Криму, в основі – досвід країн БалтіїДержавний секретар США Майкл Помпео оприлюднив заяву із описом офіційної політики США щодо відновлення територіальної цілісності України. Відповідний документ, що має назву "Кримська декларація", опублікований на сайті Держдепу США. Про це повідомив сайт www.eurointegration.com.ua

Політика адміністрації Трампа з кримського питання при цьому не зазнала змін, але була оформлена у вигляді окремого офіційного документу, у якому міститься бачення Вашингтона щодо мотивації Кремля. Держдеп підтвердив, що і надалі жорстко дотримуватиметься політики невизнання щодо Криму.

"Росія своїм вторгненням в Україну в 2014 році і спробою анексії Криму прагнула підірвати основний міжнародний принцип, що поділяється демократичними державами: жодна країна не може змінити силою кордони іншої.

Світові держави, включаючи Росію, погодилися з цим принципом у Статуті Організації Об'єднаних Націй, та взяли на себе зобов'язання утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави... Це є однією з основ, на яких тримається наша спільна безпека", - наголошується у документі.

Новиною став офіційно проведений зв’язок між політикою щодо Криму та невизнанням анексії балтійських держав з боку СРСР.

"Як і в Декларації Уеллса в 1940 році, Сполучені Штати підтверджують, що їх державною політикою є відмова визнати претензії Кремля на поширення їх суверенітету на території, захоплені силою, із порушенням міжнародного права", - йдеться у "Кримській декларації". Згаданий у документі документ від 1940 року стверджував, що США ніколи не визнає анексію Балтії. Цього принципу Штати дотримувалися аж до розпаду СРСР, коли балтійські держави відновили незалежність.

Схожого сценарію США обіцяють слідувати і стосовно України.

"Спільно з союзниками, партнерами і міжнародною спільнотою Сполучені Штати відкидають спробу Росії анексувати Крим і зобов'язуються дотримуватися цієї політики доки не буде відновлена територіальна цілісність України", - йдеться у офіційний заяві на сайті Держдепу.

Також у цій заяві Сполучені Штати закликали Росію продемонструвати повагу принципів, яких вона на словах дотримується, припинивши окупацію Криму. Також у Вашингтоні підкреслили, що Кремль, на їх думку, обрав шлях до міжнародної ізоляції.

"Росія вчинила не так, як мала би діяти велика нація, обравши самоізоляцію від міжнародного співтовариства", - підсумовує Кримська декларація Держсекретаря США.

Держдеп оприлюднив політику США щодо Криму, в основі – досвід країн БалтіїКоментар фахівця
Ігор Турянський, дипломат,
Надзвичайний та Повноважний Посол:

- США дійсно не визнавали окупацію і силове приєднання країн Балтії (Литва, Естонія і Латвія) до СРСР з 1940 року аж до 1991. Протягом цих років у Вашингтон, попри неодноразові політичні протести радянської влади, перебували посольства балтійських країн. Але така ситуація не перешкоджала підтримання між США і СРСР різноманітних відносин - політичних, економічних, наукових, культурних, спортивних і навіть військово-технічних (згадайте хоча б про ленд-ліз, без якого, за словами А.І. Мікояна, СРСР би рухнув ще наприкінці 1941 року). Післявоєнні авантюри СРСР у Європі (Польща і Угорщина у 1996 році, Чехословаччина у 1968, Афганістан у 1979), "нової" Росії - у 2008 і в Україні у 2014 викликали лише негативну політичну реакцію з боку США. Правда, події 2014 року викликали нову її складову - економічні санкції, з якими, як на мене, Росія успішно справляється. Тому опублікована "Кримська декларація" є черговим політико-популістським кроком з боку США, який колишній СРСР вже переживав (і пережив) протягом цілого півстоліття (!!!) - у 1940-1991 рр. З боку США сьогодні потрібні рішучі консолідовані з Європейським Союзом ДІЇ, спрямовані проти брутальної політики Росії на міжнародній арені. Як свідчить історія, умиротворення агресора деклараціями і заявами до добра не призводить.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031