Авторизація

» » » Українські студенти віддають перевагу навчатися за кордоном

Українські студенти віддають перевагу навчатися за кордоном

Українські студенти віддають перевагу навчатися за кордоном В Україні зростає кількість громадян, які вирушають за кордон на навчання. Зараз в Польщі перебуває близько 17 тисяч студентів з України. Всього ж в європейських вузах навчається близько 50-55 тис українців.

Kontrakty повідомляють, що про це розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній по міжнародному працевлаштуванню Василій Воскобійник.

"Безумовно, частина студенті прагне залишитися на ПМЖ. Це факт. Але дуже багато молодих спеціалістів націлені на отримання гідної освіти, досвіду роботи і повернення додому. Навіть в Україні наявність диплома від престижного європейського вузу дає дуже багато преференцій і більш високі зарплатні очікування. До того ж, в багатьох країнах ЄС (Польщі, Чехії, Німеччини, Ісландії, Фінляндії, Норвегії) навчання безкоштовне, а рівень знань набагато вище, ніж в українських вузах. Тому в розвинених державах міграція не вважається явищем, яке руйнує економіку або призводить до вимивання людського капіталу", - каже Василій Воскобійник.

За його словами, така міграційна політика в більшості країн спрямована на стимулювання здорової трудової міграції.

Читайте також: Посли країн ЄС підтримали безвізовий режим для українців

"Наприклад, Філіппіни, Індія, Марокко, деякі пострадянські держави Центральної Азії надають своїм громадянам всіляку підтримку у виїзді за кордон. Вони розуміють, що створити потужну економіку, яка могла б конкурувати з провідними країнами світу, ще не можуть, - каже Воскобійник. - В Україні процеси, пов'язані з виїздом наших співгромадян за межі країни, не налагоджені. Відсутній візова і консульська підтримка, немає легального регульованого ринку посередників, що надають послуги з міжнародного працевлаштування, не функціонує механізм адаптації та допомоги мігрантам, які повернулися з-за кордону додому".

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: gazeta.ua
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031