Авторизація

» » » Суперництво за лідерство чи антиукраїнська акція?

Суперництво за лідерство чи антиукраїнська акція?

Нещодавно «Вектор ньюз» розповідав про діяльність Центру Української культури, що функціонує в м. Таллін, Естонія.
Суперництво за лідерство чи антиукраїнська акція?

Свого часу цей Центр створив вихідець з Тернопільщини Анатолій Лютюк за сприяння тоді Прем‘єр-міністра Естонії Марта Лара. Базові приміщення були придбані за кошти одного з американських фондів. Одночасно була зведена і будівля греко-католицької церкви.Спочатку розпорядником коштів і Центру Української культури та греко-католицької парафії був пан Анатолій Лютюк, потім фінансові документи парафії були передані її активу, членам Асоціацї українських громад.

Згідно розповіді активістів Центру Української культури, згодом зловмисники, дотичні до парафіяльної ради, використали платіжки 2004 року парафії церкви для фальшування окремих документів. Так, розрахунки за опалювальний котел для церкви одній з Таллінських фірм були підроблені як нібито платіж за банкет в одному з ресторанів в інтересах Лютюка, чого не було насправді.

Як стверджують очевидці, окремі члени Асоціації українських громад вбачають себе її очільниками замість вже літнього за віком Анатолія Лютюка чи його сина Богдана. Невдовзі після розповсюдження фальшивки в естонській пресі з’явилась явно замовна стаття молодого журналіста Матіаса Калефа про нібито привласнення сім‘єю Лютюків коштів, отриманих від пожертвувань.

Виникає запитання, чи ті люди, що фальшували документи заради компрометації Лютюка і усунення від керівництва Центром, переслідували тільки цю мету чи мали більш масштабний задум - завадити збору і надання активом Центру Української культури (або як в Талліні просто кажуть Українським Домом), різноманітної гуманітарної допомоги різним структурам Сил оборони України та нужденним українцям в зруйнованих містах та селах України , біженцям з України в самій Естонії.

Є сподівання, що нещодавно призначений посол України в Естонії, досвідчений кар‘єрний дипломат Максим Кононенко не залишить без уваги проблеми Центру Української культури та української діаспори в цілому. А естонська поліція розбереться з фальшуванням фінансових документів.
***

…. А тим часом Центр української культури в Талліні продовжує роботу.

Нещодавно в Центрі була презентація багатостороннього проекту «Пісня Діви Марії», в якій взяли участь Міністр внутрішніх справ Естонії Крістіан Яаані та народна депутатка України Тетяна Циба.
Суперництво за лідерство чи антиукраїнська акція?

Як пояснив присутнім Анатолій Лютюк «одна з назв Естонії - Маар‘ямаа, тобто земля Діви Марії. В Центрі є капличка Діви Марії, покровительки Естонії. Так і з’явилася ідея створити спільними зусиллями народну книгу «Пісня Діви Марії». Книга створюється в єдиному примірнику, з власноруч виготовленого паперу та на старовинному обладнанні, що зберігається в Центрі української культури.
Суперництво за лідерство чи антиукраїнська акція?

Книга наповнюється матеріалами від дописувачів зі всієї Естонії на тему захисту довкілля.

Павло Шевчук, спеціально для Вектор ньюз

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031