Авторизація

» » » Україна та Китай проведуть Перший мистецький фестиваль "Шовковий шлях України"

Україна та Китай проведуть Перший мистецький фестиваль "Шовковий шлях України"

Україна та Китай проведуть Перший мистецький фестиваль "Шовковий шлях України"В рамках святкування 25-ї річниці дипломатичних відносин Україна – Китай в березні 2017 року під патронатом Міністерства культури України буде проведений Перший щорічний мистецький фестиваль «Шовковий шлях України»

Місце проведення: м. Пекін – Художній музей Тараса Шевченка, м. Київ – Національний музей Тараса Шевченка.

Перший щорічний мистецький фестиваль «Шовковий шлях України» є продовженням розвитку ініціатив, започаткованих у рамках Програми культурного співробітництва між Україною та Китаєм, яка була підписана у 2013 р. між нашими країнами.

Цікаві виставкові проекти китайських та українських митців проходили в Києві та Пекіні, найбільшим та резонансним з них став – «Нев'януча слава. Шана Тарасові Шевченку», що проходив двома етапами: з 11 травня по 5 червня 2016 р. в Національному музеї Тараса Шевченка та з 10 вересня по 16 вересня 2016 р. у виставковому комплексі World Art Museum у Пекіні.

На виставці вперше було презентовано «Кобзар» Тараса Шевченка в перекладі з української відомого китайського перекладача та літератора Ге Баоцюаня, ілюстрований знаними китайськими художниками. В Пекіні цей проект було доповнено експозицією унікальних українських народних рушників з приватної колекції Президента України (2005–2010 рр.). Віктора Ющенка. Кульмінацією заходів стало відкриття 23 вересня 2016 р. в Пекіні Художнього музею Тараса Шевченка, в приміщенні Академії Лі Кежан, відомої мистецької і наукової інституції в Китаї, якою керує академік живопису Лі Ген. Ця подія для українсько-китайських культурних взаємин стала відправною точкою подальшого поступу. Музей Тараса Шевченка в Пекіні – платформа для творчого спілкування українських і китайських митців, літераторів, науковців, студентської молоді.

Цього року цю славну традицію буде продовжено та розширено.

Зокрема, в Пекіні та в Києві заплановано проведення цілої низки мистецьких заходів:

Київ:
- Шевченківські читання;
- Художня виставка;
- Виступ Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ)
- Виступ Рок-гурту «Kozak System»

Пекін:
- Концерт за участю всесвітньо відомого українського віртуоза-скрипаля Василя Попадюка;;
- Відкриття художньої виставки петриківського розпису, присвяченої 203-й річниці від дня народження Тараса Шевченка;
- Круглий стіл;
- Підписання стратегічного плану створення українсько-китайського науково-дослідного Інституту біології в КНР (Провінція Чжецзян, м. Чжуцзи);
- Бізнес-брифінг.


Серед почесних гостей очікується візит Президентів України Леоніда Кучми та Віктора Ющенка; Надзвичайного та Повноважного Посла України в КНР Олега Дьоміна; академіка живопису Лі Гена; директора Художнього музею Тараса Шевченка в Пекіні Юй Генхуея; народного депутата України Оксани Білозір; голови правління ЦРВзК «Шовковий шлях України» Володимира Волкова; виконавчого директора ЦРВзК «Шовковий шлях України» Анни Авраменко; члена правління ЦРВзК «Шовковий шлях України» Світлани Зброй (Благодійний фонд «Українські реформи»); члена правління ЦРВзК «Шовковий шлях України» Володимира Недяка (лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка); голови правління духовно-просвітницького центру «Пересвіт» Андрія Старовойта; голови Китайської діаспори Лі Сяна; арт-директора I Мистецького фестивалю «Шовковий шлях України», народного артиста України Петра Маги та інших.

З питань акредитації ЗМІ та участі в заходах прохання звертатись на адресу vectornewsagency@gmail.com

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728