
Про це повідомляє Reuters.
"Ми вважаємо, що це буде успішніша кандидатура", - цитує агентство прем'єр-міністра Болгарії Бойка Борисова.
Рішення послідувало після того, як Бокова зайняла тільки шосте місце в черговому раунді голосування за нового генсека. До сьогодні відбулося п'ять таких голосувань, лідирує Антоніу Гутерреш, колишній прем'єр-міністр Португалії. У понеділок, 26 вересня, він отримав 12 з 15 голосів країн-членів Ради Безпеки, два члени Радбезу проголосували проти, один утримався.
Гутерреш може стати кандидатом, якщо жоден із голосів "проти" не належить країні, яка має право вето в Радбезі. 5 жовтня голосування пройде за іншими правилами, і це стане відомо.
Нагадаємо, спочатку в лютому 2016 року Софія висунула на пост генсека ООН голову ЮНЕСКО Ірину Бокову.
Вибори нового генсека ООН почалися в липні в Раді Безпеки ООН. Вони проходять за закритими дверима і триватимуть кілька місяців. Відзначимо також, що вперше всі 193 країни-члена ООН беруть активну участь у відборі кандидатури наступного Генерального секретаря ООН.
Попередні голосування пройшли 21 липня і 4 серпня, і за їх результатами з перегонів за посаду вибули кандидати від Хорватії Весна Пусіч і Чорногорії Ігор Лукшич.
Наступне голосування відбудеться 9 вересня. Слід зазначити, що постійні члени Ради Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Велика Британія і Франція) володіють правом вето. Однак, на даному етапі голосування було анонімним і право вето ніхто не застосовував.
За традицією ООН, світ поділений на регіональні групи. Східноєвропейська група, в яку входять країни колишнього СРСР, всі нові члени ЄС з Центральної та Східної Європи і країни-кандидати в ЄС, крім Туреччини, єдина ніколи не мала генсека ООН.
Нинішній генсек ООН Пан Гі Мун покине свою посадду 1 січня 2017 роки після двох п'ятирічних термінів.
Долучайтесь до нас у Facebook