Азійсько-Тихоокеанський регіон дедалі більше стає мілітаризованим, а Китай отримує від цього вигоду, нарощуючи експорт зброї власного виробництва. Дослідження обсягів торгівлі озброєнням за період з 2011 до 2015 року включно, яке провели експерти Стокгольмського міжнародного інституту миру, свідчить, що за цей час Пекін подвоїв продаж своєї зброї.
І його головними клієнтами стали сусіди Індії: Пакистан, Бангладеш і М'янма. Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що цей факт може посилити міжнародні страхи про збільшення військового впливу Пекіна, а також щодо можливого погіршення в майбутньому і без того не найкращих відносин з Нью-Делі.
Висновки дослідження свідчать про те, що в Азії країни нарощують арсенали, реагуючи в такий спосіб на зростання економіки і впливу Китаю. За останні п'ять років найбільшим клієнтом КНР був Пакистан, на якого припадає 35% всієї проданої китайської зброї. Також на Бангладеш купив 20%, а М'янма – 16%.
В цей же час, збільшення військового експорту дозволило китайській військовій промисловості профінансувати і пришвидшити розробку і виробництво зброї для армії КНР.
Дослідження свідчить також про те, що Китай за п'ять років став менше купувати зброю за кордоном. Зокрема, такий імпорт зменшився на 4,7%. Здебільшого скоротилися закупки російської зброї.
Долучайтесь до нас у Facebook