Авторизація

» » » У стародавньому кратері знайшли сліди невідомих організмів

У стародавньому кратері знайшли сліди невідомих організмів

У стародавньому кратері знайшли сліди невідомих організмів
У стародавньому кратері знайшли сліди невідомих організмів
phys.org
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Вчені з Ліннеус Університету в Швеції заявили про те, що найбільший метеоритний кратер в Європі, ударна структура Сільян, є домом для невідомих мікроорганізмів.
Як повідомляє Phys.org, дослідники вважають, що ударні кратери можуть бути місцем проживання організмів і на інших планетах.
На Землі життя можна знайти не тільки на її поверхні, але і глибоко під нею. Умови для розвитку так званої глибокої біосфери на нашій і, можливо, інших планетах могли створити падіння метеоритів та інші подібні події. Вони приводили до інтенсивного розриву кори і циркуляції рідини, необхідної для підтримки життя. На небесних тілах, які є геологічно мертвими, ударні кратери можуть бути єдиними регіонами зі сприятливими для життя умовами.
Сільян – це ударний кратер діаметром більше 50 метрів, який був утворений близько 400 мільйонів років тому. У ході дослідження вчені вивчили породи які залягали на великій глибині під кратером, і виявили в них кристали карбонату кальцію і сульфідів. Аналіз хімічного складу показав, що мінерали виникли в результаті мікробної активності. Стародавні мікроорганізми виділяли і поглинали метан, а також відновлювали сульфати в сульфіди.
За словами дослідників, мінерали сформувалися в проміжку між 80 і 22 мільйонами років тому. Це означає, що мікроорганізми прожили в кратері ще 300 мільйонів років після удару. Ймовірно, що вони оселилися там після того, як температура розплавлених порід досягла оптимальних значень. Саме місце удару стало сприятливим для життя, оскільки органічні речовини, в тому числі вуглеводні, поширилися по всьому кратеру.
Нагадаємо, астрофотографу Етану Чаппелу випадково вдалося зняти на відео падіння метеора на Юпітер.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31