Авторизація

» » » Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами

Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами

Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами
Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами
Масові протести у Каталонії
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Напередодні Верховний суд Іспанії оголосив очільникам руху за незалежність автономної іспанської спільноти Каталонії обвинувальні вироки. У відповідь на це рішення влади обурена громадськість негайно розпочала вуличні протести у Барселоні та інших містах регіону.
І це не перший протест іспанців – цьогоріч 21 лютого, під час судового засідання у справі організаторів референдуму про незалежність Каталонії, десятки іспанців також виходили на вулиці Барселони. Чому в Іспанії сьогодні знову мітингують та що передувало акціям протесту, масштаб яких продовжує зростати? Розповідаємо далі.
Протести та сутички в аеропорту Барселони
Оператор барселонського міжнародного аеропорту «Барселона – Ель-Прат» повідомив, що через масові протести станом на 15 жовтня було скасовано 108 рейсів. До того ж, коли поліція спробувала звільнити центральну територію летовища, відбулися сутички з демонстрантами, внаслідок чого постраждало 56 осіб.
Також було заблоковано рух на чотирьох головних дорогах Барселони та висунуто вимогу звільнити ув’язнених. Протестувальники почали палити шини та дрова, перекриваючи автостради, тому і залізничне сполучення з аеропортом заблокували.
Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами

Заблокована траса
Окрім цього, майже 25 тисяч прихильників незалежності Каталонії, незгодних з вироком Верховного суду, зібралося у центрі Барселони на площі Каталонії, перекривши чотири головні вулиці і підходи до станцій метро. Протестувальники-прихильники незалежності Каталонії скандували «Ми знову це зробимо», маючи на увазі проведення другого референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії.
У понеділок, 14 жовтня, масові протести пройшли не лише у Барселоні, а й у інших містах регіону, зокрема, Жироні, Таррагоні, Манресі. Приміром, у Жироні за 100 кілометрів від Барселони мітингувальники зупинили рух потягів, що слідували до Франції.
Генеральне консульство України у Барселоні не рекомендує відвідувати центр Барселони через заворушення та акції протесту.
Чому засудили очільників руху за незалежність Каталонії
14 жовтня Верховний суд Іспанії оголосив вироки дев'ятьом з дванадцяти обвинувачених очільників каталонського руху за незалежність. Їх засудили до позбавлення волі на термін від 9 до 13 років за організацію референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії, що відбувся у жовтні 2017 року. Референдум був заборонений офіційним Мадридом, а його результати не визнані владою.
Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами

Лідери руху за незалежність Каталонії
Сьогодні серед підсудних – колишні міністри, борці за незалежність Каталонії та ексвіцепрезидент регіону. Усіх їх звинуватили у заколоті, тоді як чотирьох – у розтраті державних коштів. Максимальний вирок отримав заступник голови уряду Каталонії Оріол Жункерас – 13 років ув’язнення за підбурювання до заколоту та розтрату державних коштів.
Оголошення вироків організаторам референдуму за незалежність Каталонії: Чому Барселона знову вибухнула протестами

Оріол Жункерас
Реакція іспанських лідерів на вирок суду була миттєвою – колишній каталонський лідер Карлес Пучдеомон назвав рішення суду «жахіттям», додавши, що відповідь суспільства на такий вирок має бути безпрецедентною.
Хроніка подій: референдум за незалежність Каталонії
1 жовтня 2017 року в автономному регіоні – Каталонії – відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Більшість мешканців Каталонії проголосувало за відокремлення свого регіону від Іспанії. Проте центральна влада так і не визнала цей референдум на державному рівні.
Тоді чинна іспанська влада намагалася будь-що завадити проведенню референдуму. Так, відбувалися сутички з поліцією тих, хто підтримував референдум, внаслідок яких до лікарень звернулося 76 потерпілих. Іспанські поліціянти стріляли гумовими кулями та використовували гумові палиці для розгону охочих взяти участь у референдумі. До того ж, Міністерство внутрішніх справ Іспанії того дня закрило 92 дільниці для голосування та конфіскувало бюлетені і скриньки з 2300 дільниць голосування.
Головне питання референдуму звучало так: «Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою у формі республіки?». Тоді більшість каталонців проголосували за відокремлення від Іспанії. Однак, це народне голосування було визнане неконституційним. Влада аргументувала це тим, що у чинній Конституції Іспанії не передбачено права регіонів на відокремлення. Однак, каталонці апелюють тим, що мають у складі Іспанії певну автономію та статус «автономної спільноти» і традиції незалежного існування до 18-го столітті, коли регіон втратив самоврядування та стикнувся з забороною каталанської мови.
Одразу після референдуму – 11 жовтня 2017 року – глава каталонського уряду Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.
Однак, за два тижні – 27 жовтня – Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії та ввели у регіоні пряме управління, аргументуючи своє рішення 155-ю статтею Конституції Іспанії. Після цього офіційна влада розпустла парламент та уряд Каталонії.
До того ж, після референдуму голова іспанського МЗС Альфонсо Дастіс звинуватив у насильстві каталонського лідера Карлеса Пучдемона та його регіональний уряд.
А очільник іспанського уряду Мар’яно Рахой зазначив, що жодного референдуму в Каталонії й поготів не було, а насправді то було не голосування, а масовий обман жителів країни. Сам заборонений референдум Рахой назвав «посміховиськом із самої суті демократії».
Найцікавіше те, що рішення Верховного суду Іспанії від 14 жовтня цього року стосується і екслідера Каталонії Карлеса Пучдемона. Так, у понеділок суд видав міжнародний ордер на арешт політика за звинуваченням у підбурюванні до бунту та незаконному використанні державних коштів. Правда, на відміну від дев’ятьох засуджених, Пучдемон встиг втекти з Іспанії одразу після невдалого перевороту у 2017 році. Зараз він мешкає у Бельгії.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930