Авторизація

» » » Путін дозволив Конституційному Суду не визнавати рішення ЄСПЛ

Путін дозволив Конституційному Суду не визнавати рішення ЄСПЛ

Путін дозволив Конституційному Суду не визнавати рішення ЄСПЛВідповідний документ розміщений на порталі розкриття правової інформації.

Згідно з документом, Конституційному суду РФ дозволяється визнавати нездійсненними рішення міжнародних судів, в першу чергу, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), у разі їх протиріччя російської Конституції.

Прес-секретар голови РФ Дмитро Пєсков пояснив , що рішення про пріоритет російського права над рішеннями ЄСПЛ не суперечить європейській Конвенції про захист прав людини. Він уточнив, що мова йде про тих випадках, коли стандарти, установлені Конституцією російської, вище, ніж ті стандарти, які є в міжнародному законодавстві. "Тому тут ніякого порушення немає", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, законопроект був прийнятий Держдумою 4 грудня і схвалений Радою Федерації 9 грудня. На розгляд нижньої палати парламенту РФ, цей документ був внесений 18 листопада. Його внесли представники всіх фракцій на чолі з головою комітету з конституційного законодавства Володимиром Плигиным.

Держдума РФ 1 грудня прийняла в першому читанні законопроект, що дає Конституційного суду Росії право визнавати неможливим виконання в країні рішень міжнародних судів, якщо вони порушують верховенство конституції.

"Проектом федерального конституційного закону, зокрема, передбачається, що за запитом федерального органу виконавчої влади, наділеної компетенції щодо захисту інтересів Російської Федерації при розгляді в міждержавному органі із захисту прав і свобод людини скарг, поданих проти Російської Федерації на підставі міжнародного договору, Конституційний суд Російської Федерації вирішує питання про можливість виконання рішення міждержавного органу по захисту прав і свобод людини", - сказано в документі.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031