Авторизація

» » » Країни ЄС не мають спільної позиції щодо «обронки»

Країни ЄС не мають спільної позиції щодо «обронки»

Країни ЄС не мають спільної позиції щодо «обронки»
Країни ЄС не мають спільної позиції щодо «обронки»
euractiv.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Фінансування оборонної галузі в ЄС наразі є занадто малим для того, щоб цей блок міг реалізувати свої амбіції.
Про це йдеться у цьогорічному оглядовому звіті Європейської рахункової палати, повідомляє Euractiv
«Мета Євросоюзу щодо збільшення оборонних видатків на оборону до 22,5 мільярдів євро протягом наступного десятиліття є недостатньою для амбіцій блоку в оборонному секторі», –йдеться в повідомленні.
У звіті наголошується, що якщо ЄС спробує захистити себе без допомоги свого головного союзника по НАТО, Сполучених Штатів Америки, то «очікується, що для подолання поточного розриву у можливостях будуть потрібні інвестиції в кілька сотень мільярдів євро».
Окрім цього, у звіті йдеться і про те, що «різні держави ЄС зовсім по-різному оцінюють загрози для безпеки, не маючи спільної позиції з цього приводу». Так, у збільшенні оборонних видатків найбільше зацікавлені східні члени блоку – Польща, Литва, Латвія та Естонія, які межують із Росією та відчувають військову загрозу з боку Москви. Сюди ж можна віднести й Румунію. А натомість Франція, Бельгія, Німеччина, Італія та Іспанія значно менше стурбовані безпековими викликами для Європи зі сходу, але занепокоєні ситуацією на Близькому Сході та в Північній Африці, де присутній ісламський тероризм та звідки до ЄС вже не один рік йдуть потоки мігрантів.
У документі наголошується, що негативно вплинули на військовий потенціал ЄС «неузгоджені скорочення оборонних бюджетів країн-членів, поряд з недостатнім інвестуванням».
Водночас зазначається, що Велика Британія, на долю якої припадає чверть загальних оборонних витрат ЄС, готується залишити блок уже 31 жовтня цього року, що зробить розрив між амбіціями і оборонними витратами ще більшим.
Нагадаємо, Євросоюз ще на півроку продовжив санкції проти Росії.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930