Авторизація

» » » Вчені відкрили першу міжзоряну комету

Вчені відкрили першу міжзоряну комету

Вчені відкрили першу міжзоряну комету
Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу офіційно підтвердив відкриття першої в історії міжзоряної комети. Цей об’єкт був виявлений в серпні астрономом Геннадієм Борисовим.
Про це пише N + 1.
Вчені відкрили першу міжзоряну комету

Борисов в 2013 році став відомий після першого виявлення комети з території незалежної України. Та комета отримала назву C / 2013 N4 (Borisov), а новому міжзоряному об’єкту присвоєно постійне позначення C / 2019 Q4 (Borisov).
Обробка всіх зібраних даних підтвердила, що орбіта нововідкритого небесного тіла має неймовірно великий ексцентриситет 3,07, що не залишає сумнівів в міжзоряному походження комети,.
Сам Геннадій Борисов сказав, що значення ексцентриситету ще може уточнюватися. Він додав, що комета рухається зі швидкістю близько 30 кілометрів на секунду щодо Сонця і на початку січня пройде перигелій – мінімальну відстань до Сонця. Незадовго до цього, в грудні, комета наблизиться на мінімальну відстань до Землі – на дистанцію близько однієї астрономічної одиниці.
«Природа об’єкта буде зрозуміла після того, як команди астрономів з усього світу проведуть спостереження. Екшен тільки починається», – сказав він.
Нагадаємо, єдиний відомий до сьогоднішнього дня міжзоряний об’єкт – астероїд Оумуамуа, був відкритий 18 жовтня 2018 року і спочатку вважався кометою. Однак потім астрономи не знайшли у нього ознак хвоста і перекваліфікували його в астероїд. Об’єкт C / 2019 Q4, швидше за все, залишиться кометою, оскільки на його знімках досить чітко видно дифузний хвіст.
Головною ознакою «міжзоряності» і в разі Оумуамуа, і в разі комети Борисова стала форма орбіти. Тіла Сонячної системи, як правило, рухаються по еліптичних орбітах з ексцентриситетом менше 1. Відомо кілька десятків комет з гіперболічними орбітами, але їх ексцентриситет відрізняється від одиниці лише трохи – на соті частки, тому вважати їх міжзоряними все ж не можна, оскільки такий ексцентриситет може бути обумовлений помилками вимірювань, або впливом тяжіння планет-гігантів.
Ексцентриситет орбіти Оумуамуа становить близько 1,2, і таке істотне відхилення від одиниці вже не можна було пояснити помилками. Це означає, що об’єкт рухається по гіперболічній орбіті, прилетів з-за меж нашої планетної системи і зараз залишає її. А ексцентриситет орбіти комети Борисова перевищує 3, що робить її унікальним об’єктом за всю історію спостережень.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031