Авторизація

» » » Створений автономний комп'ютер розміром 2 міліметри (Фото)

Створений автономний комп'ютер розміром 2 міліметри (Фото)

Michigan Micro Mote – найменший автономний комп'ютер у світі. Півтори сотні таких пристроїв поміщаються в наперсток. Його творці говорять, що комп'ютер, який почав розроблятися понад десять років тому, працює як розумний датчик, здатний поєднувати повсякденні речі в єдину мережу.

Створений автономний комп'ютер розміром 2 міліметри (Фото)

Michigan Micro Mote є першою повноцінною робочою комп'ютерною системою розміром усього два міліметри завширшки. Повноцінна комп'ютерна система – це та, яка вміє приймати дані, обробляти їх, зберігати й знає, що з ними робити далі. Безсумнівно, вона повинна мати можливість виведення обробленої інформації.

Девід Блау, професор кафедри електротехніки й комп'ютерних наук Мічиганського університету, говорить, що обладнанням введення даних служать сенсори, обладнанням виведення – радіопередавачі. До того ж повноцінний комп'ютер має забезпечувати себе енергією самостійно. І Micro Mote може. Пристрій обладнаний сонячними елементами, які заряджають батарею навколишнім світлом, причому необов'язково природнього походження. Це дозволяє крихітному комп'ютеру працювати в постійному режимі.

Незважаючи на свої мініатюрні розміри, Micro Mote вміє фотографувати, реєструвати значення температури й тиску. Дослідники сподіваються знайти застосування мікрокомп'ютеру в різних областях, починаючи від медицини й закінчуючи промисловістю.

Мініатюрні розміри Micro Mote дозволяють вводити його в організм людини, де він може проводити електрокардіографічне дослідження, вимірювати тиск і температуру тіла. Мікрокомп'ютер може також використовуватися для пошуку родовищ нафти.

У Мічіганському університеті вважають, що Micro Mote – це прекрасний спосіб не дати речам згубитися. Користувачі, що опікуються про свою безпеку, можуть придбати кілька мікрокомп'ютерів і підключити їх до ключів, гаманця або будь-якої іншої коштовної речі. Об'єднані однією комп'ютерною мережею речі завжди підкажуть своє місце розташування.

Створений автономний комп'ютер розміром 2 міліметри (Фото)

За словами Девіда Блау, більшу частину місця в мобільному телефоні займає батарея. Таким чином, знизивши рівень споживання енергії, можна буде зменшити розмір батареї й, як наслідок, усієї системи, говорить дослідник.

Micro Mote уже готовий до виробництва. Дослідницька команда не збирається зупинятися на досягнутому й планує створення ще більш дрібних комп'ютерів, які вона називає розумним пилом.Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031