Авторизація

» » » Новий алгоритм допоможе роботам розрізняти предмети

Новий алгоритм допоможе роботам розрізняти предмети

Новий алгоритм допоможе роботам розрізняти предмети Новий алгоритм допоможе роботам розрізняти предмети. Двоє фахівців з Браунівського університету і Університету Дьюка запропонували спосіб вдосконалити «зір» роботів, особливо їх здатність розпізнавати тривимірні об'єкти. Про роботу над алгоритмом вчені розповіли на конференції 2017 Robotics: Science and Systems Conference.

Одна з перешкод на шляху до використання роботів для допомоги людині в повсякденних справах полягає в тому, що їх дуже складно навчити бачити тривимірні об'єкти так, як їх бачать люди: розпізнавати предмети з одного погляду, з будь-якого ракурсу і навіть якщо вони частково закриті іншими об'єктами .

Розробники випробували алгоритм, навчаючи його на приблизно 4000 тривимірних моделей предметів меблів. Кожна з них складалася з десятків тисяч вокселей - елементів об'ємного зображення, що нагадують кубики LEGO. Порівнюючи різні моделі схожих по функціоналу предметів, алгоритм ділив їх на категорії, виділяючи характеристики, властиві, наприклад, стільцю або шафі.

Роботу алгоритму протестували на 908 незнайомих йому моделях тих же 10 видів меблів, показаних зверху. Він чітко сформулював клас об'єкта в 75% випадків.

Читайте також: Нова функція Google допоможе виглядати мод

Автори дослідження заявляють, що запропонована ними технологія розпізнає предмети в три рази швидше і робить менше помилок, ніж кращі з існуючих зараз алгоритмів. Однак, як визнають розробники, їй ще дуже далеко до зору людини.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031