Авторизація

» » » Фізики з США створили перший "балакучий" папір

Фізики з США створили перший "балакучий" папір

Фізики з США створили перший "балакучий" папір Американські вчені створили першу гнучку і плоску матерію, здатну перетворити механічні коливання в електрику або виробляти звук, що відкриває дорогу для створення перших "балакучих" газет, "співаючих" прапорів і "шпигунських" піджаків, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

"Уявіть собі газету, в сторінки якої вбудовані мікрофони і гучномовці. Фактично, можна створити номер, який би міг спілкуватися з читачем, слухати його і відповідати на його питання. У майбутньому, наш матеріал може замінити звичайні колонки, що володіють великими розмірами і вимагають потужного джерела живлення", - заявив Нельсон Сепульведа з університету штату Мічиган в Іст-Ленсінг (США).

За останнє десятиліття вчені розробили безліч технологій, що дозволяють виробляти повністю або частково прозорі дисплеї і мікроелектроніку. Так, в липні 2011 року фізики з США представили світу прозорі літій-іонні батареї, а в листопаді цього ж року - контактні лінзи з вбудованим дисплеєм. Крім того, в наступні роки вчені створили прозорі транзистори з графена.

У минулому році Сепульведа і його колеги розробили гнучкий наноматеріал FENG, який, як вони спочатку вважали, міг стати одним з основних джерел живлення для гнучкої електроніки. Вмонтувавши в піноподібну полімерну плівку наночастинки з кремнію і срібла, вчені перетворили її в генератор електрики, що перетворює механічну енергію в струм. Якщо таку плівку вбудувати в одяг, то людина буде виробляти струм під час руху по вулиці або по дому.

Експериментуючи з FENG, американські фізики виявили, що цей же матеріал можна застосовувати і для протилежних цілей - перетворення електрики в механічні коливання, і записи акустичних хвиль. Керуючись цією ідеєю, команда Сепульведа використовувала FENG для створення системи безпеки для комп'ютера, яка розпізнає голос його господаря, а також вбудувала цей матеріал в прапор університету, змусивши його виконувати гімн або довільну музику через підключений до нього портативний плеєр.

Читайте також: Фізики продемонстрували комунікацію без передачі часток

Подібні матеріали, як відзначають вчені, можна використовувати і для інших цілей - для придушення шумів, систем попередження про небезпеку і інших речей, де потрібна гнучкість, механічна надійність і низьке енергоспоживання.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930