Авторизація

» » » Створено пристрій, що перетворює шкідливі домішки повітря в паливо

Створено пристрій, що перетворює шкідливі домішки повітря в паливо

Створено пристрій, що перетворює шкідливі домішки повітря в паливоАналог сонячних батарей здатний виділяти з домішок водень. Експерти називають водень паливом майбутнього. Він значно безпечніший для навколишнього середовища, ніж нафтопродукти, і до того ж широко поширений. Його можна використовувати в якості палива для будь-яких засобів пересування: від автомобілів до ракет.

Головна проблема, пов'язана з використанням водню, - це витрати на його виробництво, зберігання і транспортування. Найпоширеніші сьогодні технології отримання водню, парова конверсія і електроліз води, вимагають дорогих каталізаторів (наприклад, для електролізу використовують платину). При зберіганні і перевезенні водню доводиться дотримуватися особливих застережних заходів, так як при змішуванні водню з повітрям утворюється вибухонебезпечний гримучий газ. Все це вимагає додаткових витрат.

Тому вчені працюють над новими технологіями отримання водню - доступними і простими. Дослідники з Університету Антверпена і Льовенського католицького університету розробили методику, яка дозволяє отримувати водень з шкідливих домішок, що містяться в міському повітрі.

В основі розробки лежить технологія фотоелектрохімічних осередків, різновиди сонячних батарей. Пристрій складається з двох відсіків, розділених мембраною. В одному летючі органічні речовини, що містяться в забрудненому повітрі, під впливом сонячного світла перетворюються на вуглекислий газ за допомогою фотоанода з діоксиду титану. Іони водню проходять через полімерну велектролітичну мембрану в інший відсік, в якому знаходиться фотокатод. Звідти водень подається в систему зберігання. Надалі його можна використовувати як паливо.

За словами розробників, їх технологія не тільки відкриє додаткове джерело водню для палива, але і дозволить очистити повітря. Таким чином, винахід вирішить відразу дві проблеми сучасних міст.

Читати також: Створено гаджет для приглушення хропіння

Стаття про нову розробку опублікована в журналі ChemSusChem. Раніше вчені розробили методи отримання водню за допомогою технологій штучного фотосинтезу і генетичної модифікації водоростей.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930