Авторизація

» » » Стратегію кібербезпеки України затвердив Президент

Стратегію кібербезпеки України затвердив Президент

Стратегію кібербезпеки України затвердив ПрезидентЯк повідомляє прес-служба глави Української держави, її метою є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави.

У документі наголошується, що поряд із перевагами сучасного цифрового світу і розвитком інформаційних технологій, вони можуть використовуватися для вчинення терористичних актів, зокрема шляхом порушення штатних режимів роботи автоматизованих систем управління технологічними процесами на об'єктах інфраструктури. Більшого поширення набуває політично мотивована діяльність у кіберпросторі у вигляді атак на урядові і приватні сайти в мережі Інтернет.

"Економічна, науково-технічна, інформаційна сфера, сфера державного управління, оборонно-промисловий і транспортний комплекси, інфраструктура електронних комунікацій, сектор безпеки і оборони України стают дедалі більш вразливими для розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб у кіберпросторі. Цьому сприяє широка, іноді домінуюча присутність в інформаційній інфраструктурі України організацій, груп, осіб, які прямо або опосередковано пов'язані з Російською Федерацією", - йдеться в концепції.

Стратегія передбачає комплекс заходів, пріоритетів та напрямів забезпечення кібербезпеки України, зокрема, створення і оперативну адаптацію державної політики, спрямованої на розвиток кіберпростору і досягнення сумісності з відповідними стандартами ЄС і НАТО, формування конкурентного середовища у сфері електронних комунікацій, надання послуг із захисту інформації та кіберзахисту.

Крім цього, Стратегія передбачає залучення експертного потенціалу наукових установ, професійних і громадських об'єднань до підготовки проектів концептуальних документів у цій сфері; підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпеки поведінки в кіберпросторі; розвиток міжнародного співробітництва і підтримку міжнародних ініціатив у сфері кібербезпеки, зокрема поглиблення співпраці України з ЄС і НАТО.

Згідно з документом, основу національної системи кібербезпеки становитимуть Міністерство оборони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служба безпеки України, Національна поліція України, Національний банк України, розвідувальні органи.

Крім того, РНБО доручив Кабінету Міністрів разом з СБУ, Службою зовнішньої розвідки та за участю Національного інституту стратегічних досліджень затвердити у двомісячний строк план заходів на 2016 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України і надалі розробляти і затверджувати такі плани щорічно та інформувати про стан реалізації.

Також Рада вирішила створити Національний координаційний центр кібербезпеки як робочий орган РНБО.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728