» » » Шайба вихідця з України не пустила Росію у фінал молодіжного ЧС-18/19 з хокею

Шайба вихідця з України не пустила Росію у фінал молодіжного ЧС-18/19 з хокею

Молодіжна збірна США у півфіналі чемпіонат світу-18/19 з хокею обіграла Росію / sport.ua
У Ванкувері (Канада), де триває чемпіонат світу-18/19 з хокею серед молодіжних команд U-20, сформованих з гравців не старше 1999 року народження, у ніч з п’ятниці на суботу, з 4 на 5 січня, за київським часом відбулися півфінальні поєдинки, за підсумками яких у головному матчі світового форуму зіграють США і Фінляндія. «Бронзу» розіграють Росія та Швейцарія.
У першому півфіналі, Росія – США, росіяни вразили ворота Кейдена Прімо першими, але шайба влетіла у сітку не від ключки, а від ковзана Нікіти Шашкова, а отже рефері справедливо взяття відмінив.
Зате гол американців, які розіграли хрестоматійну комбінацію і вивели Олівера Вальстрьома на порожні ворота на 15-й хвилині, був «чистим».
Збільшити перевагу «зірково-смугастим» вдалося на початку другого періоду. Цікаво, що більшість реалізував Александр Чмелевскі, родичі якого свого часу перебралися у США з України.
Скоротили відставання росіяни завдяки голу Григорія Денисенка, який з гострого кута влучив у дальню «дев’ятку» кидком над плечем Кейдена Прімо – 2:1.
Відстоявши свої ворота у третьому періоді «на замку», збірна США вшосте в історії зіграє у фіналі молодіжних чемпіонатів світу. Чотири рази (2004, 2010, 2013, 2017) «зірково-смугасті» перемогли і поступилися лише раз – у 1997 році команді Канади.
У другому півфінальному матчі молодіжна збірна Фінляндії розгромила команду Швейцарії. Зустріч закінчилася з рахунком 6:1.
Питання про переможця матчу фактично було знято вже до закінчення восьмої хвилини стартового періоду – «дубль» оформив Аарне Талвітіє, по голу на рахунку Ессе Юльонена і Хенрі Йокіхарью.
У другому ігровому відрізку збірна Швейцарії відіграла одну шайбу, на що фіни відповіли ще двома – забили Алексі Хепоніемі і Расмус Купар.
Тож у фіналі, який відбудеться в ніч з 5 на 6 січня за київським часом, о 03:00, на льодовому майданчику Rogers Arena американці зустрінуться з фінами. Матч за третє місце Росія – Швейцарія стартує сьогодні, 5 січня, о 13:00 за місцевим і 23:00 за київським часом.

Хокей. Чемпіонат світу серед молодіжних команд U-20.