» » » Гандболістки львівської «Галичанки» у матчах Суперліги двічі перемогли «Карпати» з Ужгорода

Львівська «Галичанка» на домашньому майданчику в рамках спареного третього туру першого етапу Чемпіонату України сезону-2017/2018 з гандболу серед клубів Суперліги двічі перемогла ужгородські «Карпати» – свого головного суперника на внутрішній арені.

Тим самим підопічні Тетяни Штефан та Анжели Савченко не лише продовжують очолювати турнірну таблицю, а й збільшили відрив від найближчих переслідувачів до чотирьох пунктів, пише офіційний сайт ЛДУФК.
У першому матчі, що відбувся у п’ятницю, 13 жовтня, спроба львів’янок піти у відрив у першому таймі виявилась невдалою. «Карпати» наздогнали суперниць і навіть двічі виходили вперед (12:11) та (13:12). Втім «Галичанка» перед перервою забила двічі поспіль, забезпечивши собі мінімальну перевагу на екваторі зустрічі – 14:13.
Рівна боротьба тривала на майданчику і після відпочинку, але тільки до середини другого тайму. На 44-й хвилині «Карпати» у черговий раз вийшли вперед (19:18), однак після цього ужгородська команда пропустила шість голів поспіль і перед уже вели господарі – 24:19. Цей ривок «Галичанки» став вирішальним. «Карпати» за останні 15 хвилин забили лише двічі. У підсумку фінальна сирена зафіксувала звитягу львівської команди з перевагою у шість закинутих м’ячів – 27:21 (14:13).
Натомість наступного дня, у другій грі «галичанки» не дозволили суперницям жодного разу вийти вперед. Та, попри це, матч був цікавим і досить напруженим. Ужгородки зуміли відкрити лік своїм голам лише на 5-й хвилині матчу, маючи вже чотири пропущені м’ячі (4:1). Упродовж наступних десяти хвилин гри «галичанки» збільшили свою перевагу до восьми м’ячів – 11:3. Та надалі ужгородки повели відчайдушну боротьбу: їх не надломили ні два нереалізовані пенальті (на 2-й і 7-й хвилинах), ні суттєве відставання у рахунку. З 16-ї до 21-ї хвилини гості вдало захистили свої ворота від львів’янок: не пропустили голи (в тому числі голкіпер «Карпат» відбила пенальті), натомість самі забили чотири м’ячі, скоротивши відставання до чотирьох голів – 7:11.
Домінували «Карпати» на майданчику і в останні дев’ять хвилин першого тайму. Упродовж цього ігрового відтинку гандболістки «Галичанки» влучили у ціль лише двічі (на 21-й і 28-й хвилинах), а «карпатівки» з 24-ої до 28-ої хвилини «розписувалися» у воротах господарок кожної хвилини, у підсумку залишивши там п’ять «автографів». Тож на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Галичанки» – 13:12.
На початку другого тайму рахунок двічі зрівнювався (13:13 і 14:14), але з 35-ї до 43-ї хвилини «галичанки» нагадали гостям, хто господар майданчику, забивши шість «сухих» м’ячів поспіль і в такий спосіб повели в рахунку з серйозним відривом – 20:14.
Повторити сценарій першого тайму, тобто наздогнати «Галичанку», «Карпатам» не вдалося. Найбільше, на що спромоглися – тричі скоротити відстань до трьох м’ячів (21:18, 22:19, 23:20 – на 56-й хвилині). Але і цього втримати ужгородки не змогли: у заключні чотири хвилини вони закинули тільки один м’яч, натомість пропустили тричі. Фінальна сирена зафіксувала другу перемогу львів’янок – цього разу з рахунком 26:21.

Гандбол. Жінки. Чемпіонат України-17/18. Суперліга. Перший етап. Третій тур
Перший матч
«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) – 27:21 (14:13)
13 жовтня. Початок – 17:30. Львів. Спорткомплекс ЛНУ ім. І. Франка.
Судді: Олександр Ківерник (Чернівці) / Олександр Голіков (Одеса).
Делегат ФГУ: Валентин Вакула (Бровари).
«ГАЛИЧАНКА»: Марія Гладун, Вікторія Салтанюк – Софія Давидянц (5 голів), Наталія Воловник (4), Анастасія Баранович (4), Ілона Гайкова (4), Наталія Савчин (3), Марина Коновалова (3), Наталія Стрюкова (3), Мар’яна Маркевич (1), Юлія Головко, Ольга Василяка, Наталія Сабова, Тетяна Череп, Діана Колодійчак, Тетяна Поляк.
Тренери: Тетяна Штефан, Анжела Савченко.
«КАРПАТИ»: Єлизавета Воронько, Тея Чіковані – Анна Лезінська (7), Олександра Фурманець (4), Тетяна Кильч (4), Анастасія Мелекесцева (3), Ірина Компанієць (2), Вікторія Гичка (1), Яна Готра, Наталя Шипляк, Софія Безрукова, Катерина Купчак, Наталія Хім’як, Тетяна Рошко, Евеліна Савко, Мілана Шукаль.
Головний тренер – Борис Петровський.
Семиметрові кидки (пенальті): 1 кидок / 1 реалізовано – 4 / 3.
Двохвилинні вилучення: Софія Давидянц, Наталія Воловник, Наталія Сабова – Анастасія Мелекесцева, Олександра Фурманець, Ірина Компанієць.
Попередження: Софія Давидянц, Анастасія Баранович – Анастасія Мелекесцева, Вікторія Гичка.

Перший матч
«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) – 26:21 (13:12)
«ГАЛИЧАНКА»: Марія Гладун, Вікторія Салтанюк – Ілона Гайкова (8 голів), Марина Коновалова (5), Софія Давидянц (3), Наталія Сабова (3), Наталія Воловник (2), Анастасія Баранович (1), Наталія Савчин (1), Мар’яна Маркевич (1), Тетяна Череп (1), Тетяна Поляк (1), Наталія Стрюкова, Юлія Головко, Ольга Василяка, Діана Колодійчак.
«КАРПАТИ»: Єлизавета Воронько, Тея Чіковані – Анна Лезінська (5), Анастасія Мелекесцева (3), Тетяна Кильч (3), Яна Готра (3), Наталя Шипляк (3), Ірина Компанієць (2), Софія Безрукова (2), Олександра Фурманець, Вікторія Гичка, Катерина Купчак, Наталія Хім’як, Тетяна Рошко, Евеліна Савко, Мілана Шукаль.
Семиметрові кидки (пенальті): 2 кидки / 1 реалізовано – 5 / 2.
Двохвилинні вилучення: Софія Давидянц, Наталія Сабова (двічі), Наталія Стрюкова – Анастасія Мелекесцева.
Попередження: Наталія Воловник, Софія Давидянц, Наталія Сабова – Анастасія Мелекесцева.