Українці встановили 109 рекордів на Паралімпіаді-2016Про це в Facebook повідомив Національний паралімпійський комітет України.

У плаванні встановлено 94 рекорди, в легкій атлетиці - 14, в пауерліфтингу - 1 рекорд. Серед них 22 рекорди світу - 19 у плаванні, 3 - в легкій атлетиці. Також 32 паралімпійських рекорду (26 в плаванні, 5 - з легкої атлетики та 1 з пауерліфтингу), 54 рекорди Європи (49 - у плаванні, 6 - у легкій атлетиці).

Глава міністерства Ігор Жданов в ефірі на Першому Національному заявив, що Міністерство молоді та спорту оперативно виплатить заслужені призові паралімпійцям. До 22 вересня кожен спортсмен отримає на свою карту державні преміальні.

"Міністерством молоді та спорту вже підписані накази щодо виплат винагород спортсменам з дзюдо, фехтування на візках, пауерліфтингу, академічного веслування, стрільби кульової, параканое. У понеділок будуть підписані накази щодо виплати винагород спортсменам за підсумками участі в XV літніх Паралімпійських іграх з футболу, легкої атлетики, плавання, настільного тенісу та велосипедного спорту і так далі", - сказав Жданов.

Також прийнято рішення, що всім переможцям та призерам Паралімпіади будуть виплачені максимальні призові: І місце – до 40 тис. доларів США; ІІ місце – до 26 тис. доларів США; ІІІ місце – до 18 тис. доларів США. Призові виплачуються по курсу НБУ на день зарахування коштів на картки.

Як повідомлялося, для України ці ігри стали рекордними і за кількістю медалей наша збірна завоювала 41 золоту залишилася на третій позиції в медальному заліку Паралімпіади.

У США залишилося 40 медалей вищої проби. Країною-переможцем стала збірна Китаю, яка набрала 239 медалей, у тому числі 107 золотих. Друге місце зайняла Великобританія - 147 медалей, з яких 64 найвищої проби.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон