» » » У чемпіонаті України з футболу сьогодні було зіграно три заключні матчі восьмого туру

Донецький «Шахтар» у гостях обіграв чернігівську «Десну» і тим самим продовжив переможну серію зі старту сезону до восьми матчів / ua-football.com
Сьогодні, 22 вересня, у третій, заключний ігровий день восьмого туру футбольної Прем’єр-ліги України відбулося три поєдинки: донецький «Шахтар» і київське «Динамо» у гостях обіграли чернігівську «Десну» та полтавську «Ворсклу» відповідно, а ковалівський «Колос» і ФК «Олександрія» обмінялися голами і в такий спосіб розійшлися миром.
Футбол. Чоловіки. Чемпіонат України-19/20. Прем’єр-ліга. Восьмий тур. Матчі 22 вересня
«Десна» (Чернігів) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:1 (0:1)
Гол: Марлос 23.
«ДЕСНА»: Паст, Огіря, Філіппов (Хльобас 80), Калітвінцев (Кузик 83), Картушов, Гітченко, А. Фаворов (Дегтярьов 68), Мостовий, Імереков, Д. Фаворов, Богданов.
«ШАХТАР»: Пятов, Кривцов, Степаненко, Тайсон, Антоніо (Патрік 55), Мораєс, Марлос (Коноплянка 86), Тете (Соломон 72), Матвієнко, Ісмаїлі, Болбат.
Попередження: Андрій Богданов 88 – Тайсон 53, Жуніор Мораес 63, Сергій Болбат 90+1.
Олександр Рябоконь вирішив порівняно з «Динамо» переможний склад не міняти: ті ж 4-2-3-1, ті ж Картушов і Калітвінцев на флангах, той же Філіппов в атаці. У «Шахтаря» після «Ман Сіті» ротація була на двох позиціях: Тете на фланзі замінив Манора, а замість Патріка в старті виявився Маркос Антоніо – цим Луїш Каштру дав зрозуміти, що Коваленко у нього далеко не перший (і тепер навіть не другий) вибір.
«Десна», як і тиждень тому бадьоро почала поєдинок з власного володіння і в стартові п’ять хвилин навіть не дозволяла гостям перейти центр поля. «Гірників» такий розклад більше здивував, ніж змусив занервувати.
Втім, так тривало недовго: незабаром донеччани забрали м’яч і віддавали його супернику тільки для дуже рідкісних контратак. Особливо у швидких відривах у «Десни» старався лівий фланг, який завдяки стрімкому Картушову кілька разів тікав від Болбата і навіть Кривцова, однак його передачі в середину штрафного адресатів не знаходили. Калітвінцев, до слова, також не був пасивний і один свій прорив завершив ударом з лінії штрафного, який мети не досяг.
Від «Шахтаря» гостроти йшло набагато більше. Практично всі атаки починалися з перепасовки Матвієнка та Кривцова в центральному колі, після чого були спроби розгорнути атаку лівим або правим краєм. Двічі таким чином все завершувалося прострілами від Ісмаїлі, проте Мораєс і Марлос свої шанси з середини штрафного втратили ударами повз ворота.
«Шахтар» набагато легше знаходив слабкі місця в обороні «Десни», тому з голом відтягувати не став. Його створили ветерани: Марлос обігрався з Тайсоном, отримавши у відповідь ювелірну передачу на вході в штрафну, і підняв м’яч над Пастом.
Гол надломив господарів, які почали допускати необґрунтований брак в передачах, а для «Шахтаря» наче нічого й не змінилося: команда Каштру тотально володіла м’ячем і практично нічого не дозволяла супернику. Лише одного разу «гірники» випустили Філіппова на удар з меж штрафного низом, але П’ятов був готовий.
У другому таймі «Шахтар» став залишати «Десні» багато вільних зон, чим «сіверяни» у міру своїх можливостей намагалися користуватися. У господарів в цілому став набагато краще триматися м’яч в ногах і навіть пару разів виходило виходити з-під пресингу. Інше питання, якщо і вдавалося доходити до гостьової штрафної, то далі все контролював Пятов.
Радувало, що чернігівці не збиралися здаватися і всі три заміни були зроблені на посилення атаки – нарешті хтось крім «Динамо» таке собі дозволив. Але це були просто намагання, не більше. Спробуйте футбольним м’ячем пробити стіну – вас за зусилля можуть хвалити, але результат це навряд чи принесе.
«Гірники», в свою чергу, із зайвою повагою поставилися до суперника, тому що і тримати м’яч господарям дозволяли, і самі чомусь у відповідь мало що створювали. Немов донецькій команді самій набридла ця переможна серія і вони просто чекали гострої атаки від «Десни». Було кілька перспективних виходів до воріт Паста, але вони завершилися нічим.
У будь-якому випадку – три очки в скарбничку донеччан впали, а переможців судити не прийнято. 0:1 – восьма поспіль перемога «оранжево-чорних» у восьми матчах УПЛ.

«Ворскла» (Полтава) – «Динамо» (Київ) – 0:4 (0:3)
Голи: Циганков 9, Шабанов 35, Де Пена 37, 83, Бєсєдін 46.
«ВОРСКЛА»: Канєвцев (Ткаченко 28), Пердута, Баєнко, Чеснаков, Артур, Скляр, Луїзао (Петровiч 46), Ребенок, Габелок, Кане, Васін (Хебай 71).
«ДИНАМО»: Бущан, Караваєв, Бурда (Кадар 53), Шабанов, Миколенко, Сидорчук, Шепелев (Буяльський 39), Гармаш (Соль 78), Циганков, Де Пена, Бєсєдін.
Попередження: Луізао 19, Скляр 40 – Бєсєдін 20, Миколенко 58.
Склад киян відверто здивував. Незважаючи на кризовий стан в чемпіонаті, Олексій Михайличенко пішов на ризикований крок у вигляді ротації. Місце в воротах зайняв Бущан. У центрі поля Буяльського замінив Гармаш, але така заміна передбачалася спочатку. А ось інші – ні. Замість Вербiча на позиції вінгера вийшов Де Пена, а місце на вістрі атак дісталося Бєсєдіну. Була своя перестановка і в обороні: замість Кендзьора з перших хвилин грав Караваєв. Здивувала в кадровому аспекті і «Ворскла». Правда лише тим, що на останньому рубежі звичного Ткаченка (до слова, вихованця «Динамо») змінив Канєвцев. В іншому склад полтавчан в цілому був звичним і буденним.
У дебюті полтавчани захопили центр поля, всім своїм виглядом показавши, що «Динамо» вони не бояться. При цьому небезпеки біля воріт Бущана не виникало. Зате в центрі поля суперники рубалися щосили. Причому в двох поспіль епізодах Можаровський відверто пробачив господарів, коли грубо фолили по черзі Чеснаков і Скляр. Обидва рази арбітр лише усно попередив гравців «Ворскли»...
Гол динамівців виник майже з нічого. Миколенко блискуче просунувся вперед, обіграв опонента і шикарно навісив на дальню штангу, звідки Циганков увігнав м’яч у сітку. Господарі відразу спробували відповісти, але удар-простріл Луїзао прийняв на себе Бурда, а спробу Артура заблокував вийшовший з воріт Бущан.
Знайшлося місце і емоціям. Луїзао в рядовій ситуації чогось штовхнув Циганкова, і за мотивами цього Віктор вступив у перепалку з Баєнком. Потім грубу помилку Канєвцева зобов’язаний був використовувати той же Циганков, проте голкіпер виправився. На жаль, через кілька хвилин воротар полтавчан через пошкодження був змушений попросити заміну, і його місце зайняв Ткаченко. Причому Олександр відразу ж виручив партнерів після удару в упор Циганкова.
І все-таки було помітно, що динамівці ось-ось знову заб’ють. Так і сталося. Після подачі Циганковим кутового Шабанов влучно пробив з другого поверху. Не минуло й двох хвилин, як кияни вийшли в зразкову контратаку, невгамовний Циганков віддав на Де Пену, і уругваєць влучив в дев’ятку. Команда Косовського була в стані гроггі, і якби не Ткаченко – рахунок міг стати взагалі непристойним. Голкіпер ліквідував небезпечний удар Бєсєдіна головою. Полтавчани мали лише один реальний шанс. Перед самим відходом в роздягальню Скляр трішки не влучив у ворота. І все-таки останнє слово знову було динамівським. Циганков зі штрафного пробив трохи мимо цілі.
Початок другого тайму продовжив полтавські біди. Перший же випад гостей завершився прекрасним обвідним ударом Бєсєдіна. Все виглядало справедливо. Старанний форвард на гол напрацював. Тим часом, «Динамо» і далі йшло вперед. Ось уже Де Пена ледь не перекинув Ткаченка, але голкіпер відмінно зіграв на виході. А через кілька хвилин у боротьбі з Васіним травмувався Бурда, і під підбадьорюючі скандування вболівальників покинув поле на ношах.
Далі все було вже зовсім зрозуміло. Полтавчани боязко намагалися забити хоча б гол престижу. Непогано пробивали Ребенок, Петровiч і Габелок. На це кияни відповіли хльостким пострілом Сидорчука після перспективної контратаки п’ять в чотири. Симпатичною вийшла також стінка Бесєдіна з Караваєвим, але Миколенко не зміг замкнути дальню штангу.
У кінцівці динамівці діяли вже в два форварди. Вийшов Соль, і був дуже активний. Але забив знову Де Пена. Уругваєць скористався помилкою Чеснакова і технічно відправив м’яч у сітку. Надупевнена перемога «Динамо», в якій засмутила лише травма Бурди.

«Колос» (Ковалівка) – ФК «Олександрія» – 1:1 (1:0)
Голи: Костишин 45 (пенальті) – Бабогло 68.
«КОЛОС»: Волинець, Максименко, Чорноморець, Зозуля, Парамонов, Мілько, Оріховський, Ільїн, Волков (Морозко 55), Костишин, Нехтій (Кожушко 81).
«ОЛЕКСАНДРІЯ»: Паньків, Стецьків, Шендрик, Дубра (Третьяков 46), Гречишкін, Ковалець, Запорожан, Лучкевич, Задерака (Сітало 79), Безбородько (Бабогло 46), Шастал.
Попередження: Волков 12, Мілько 40, Оріховський 46 – Стецьків 28, Шендрик 45.
У разі перемоги обидві команди мали можливість посісти лідируючі місця у турнірній таблиці: у господарів з’являвся шанс піднятись одразу на третю сходинку, в той час як гості окупували б друге місце. Тож матч видавався доволі цікавим, зважаючи ще й на те, що для Олександрії це був вже другий виїзд за останні кілька днів – на тижні «містяни» зіграли виснажливий поєдинок у Лізі Європи.
Матч розпочався доволі кволо, однак вже на 7-й хвилині Денис Костишин, після зрячої передачі від Владислава Нехтія, намагався прострілити у штрафний майданчик на партнерів. Захисникам вдалось заблокувати круглого і нейтралізувати небезпеку. Буквально одразу «огризнулась» Олександрія – Кирило Ковалець мав хороший шанс вивести свою команду вперед, однак пробив по центру прямо у голкіпера. До слова, за діями свого сина з трибун спостерігав Сергій Ковалець (у компанії екс-динамівця Олександра Алієва).
Гра ставала все принциповішою, чому підтвердженням стали ігрові стики між гравцями. Двічі у подібній боротьбі постраждав півзахисник Колоса Олег Ільїн: спочатку він травмував голову у верховій боротьбі за м’яч і після медичного втручання повернувся на поле зі спеціальною пов’язкою, а згодом Тимур Стецьков ногою в’їхав гравцю Колоса в коліно. Емоції зашкалювали не лише на полі: наставник господарів Руслан Костишин знову отримав від арбітра попередження у вигляді жовтої картки – до речі, вже третьої за сезон.
До кінця тайму команди продовжували грати у відкритий футбол, швидко долаючи центр поля. Однак обом колективам бракувало якісного завершального удару, а оборона грала краще від нападу. Зрештою, на 44-й хвилині Колос здобув право на одинадцятиметровий удар – Валерій Лучкевич завалив у штрафному майданчику Павла Оріховського. Син головного тренера «хліборобів» чітко переграв Юрія Паньків з точки. Варто зазначити, що голкіпер Олександрії вгадав напрямок удару і майже дотягнувся до м’яча, однак не врятував.
Друга половина зустрічі почалась з атак олександрійців і мало не увінчалась голом – Ковалець небезпечно пробив зі штрафного, однак м’яч зачепив стінку і оминув ворота. Згодом Тимур Стецьков намагався скерувати м’яча на Ковальця – Вадиму Парамонову вдалось відвести загрозу від своїх воріт. На 64-й хвилині Ковалець, після пасу Шастала, пробивав впритул по воротах – Євген Волинець врятував свою команду. Однак вже за мить Владислав Бабогло головою замкнув навіс з кутового від Дмитра Гречишкіна і зрівняв рахунок. На хвилі успіху Олександрія кинулась до воріт Колоса, однак захисники стояли на відбій. На 88-й хвилині Олег Кожушко, який щойно з’явився на полі, втік від оборони і на швидкості потужно пробив у дев’ятку – Паньків у неймовірному стрибку перевів круглого на кутовий. На третій доданій хвилині Волинець знову врятував свою команду, забравши круглого після удару впритул.