» » » Іспанський тенісист Рафаель Надаль став чотириразовим переможцем US Open

Іспанський тенісист Рафаель Надаль став чотириразовим переможцем US Open

33-річний іспанський тенісист Рафаель Надаль став чотириразовим переможцем US Open, який проводився у Нью-Йорку 139-й раз / btu.org.ua
Перемогою другої «ракетки» світу іспанця Рафаеля Надаля завершився в Нью-Йорку 139-й Відкритий чемпіонат США з тенісу – US Open-2019 – із загальним призовим фондом $ 50 400 000.
Як повідомляє btu.org.ua, вирішальний поєдинок у чоловічому одиночному розряді заключного, четвертого в сезоні турніру серії Grand Slam Надаль виграв у росіянина Данила Медведєва в п’яти сетах з рахунком 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4. Для 33-річного іспанця це четвертий титул на Відкритому чемпіонаті США. Загалом на рахунку Надаля тепер 19 виграних турнірів серії Grand Slam.
Для тенісистів це був другий очний поєдинок. У серпні Надаль віддав Медведєву всього три гейми в фіналі Мастерса в Канаді. У Нью-Йорку ж фінал тривав майже п’ять годин.
По ходу поєдинку іспанець лідирував 2-0 по сетах і з брейком 3:2 в третій партії, але перевагою не скористався. На старті вирішального сету уже Медведєв не реалізував три брейк-поінта, а Надаль з рахунку 1:2 виграв чотири гейми поспіль. Подати на матч при рахунку 5:2 іспанець не зміг, після чого Медведєв на своїй подачі відіграв два матч-бола. Запасу в ще один брейк Надалю вистачило, щоб довести зустріч до перемоги і завершити гру з третього матч-болу.
Тенісисти провели на корті 4 години і 49 хвилин – це найтриваліший матч на турнірі в цьому році. Надаль записав до свого активу п’ять ейсів при п’яти подвійних помилках на своїй подачі (14 / 4 у Медведєва), 62 віннери і 47 невимушених помилок (75 / 57 у суперника). Надаль реалізував шість з 21 шансів зробити брейк, а Медведєв – п’ять з 15.

Для Рафаеля Надаля за всю історію його виступів у Нью-Йорку це був сьомий матч проти суперника з ТОП-5 рейтингу (чотири перемоги / три поразки). В останній раз іспанець обігравав представника першої п’ятірки на US Open ще в 2013 році, коли в боротьбі за титул переміг серба Новака Джоковіча.
Тепер в колекції Надаля чотири титули на US Open (2010, 2013, 2017, 2019). Також чотири рази переможцем турніру ставав американець Джон Макінрой. За п’ять титулів в Нью-Йорку завоювали швейцарець Роджер Федерер та американці Піт Сампрас і Джиммі Коннорс.
33-річний тенісист тепер має в своєму активі 19 титулів на турнірах серії Grand Slam (1 – Autralian Open, 12 – Roland Garros, 2 – Wimbledon, 4 – US Open) і це другий показник в чоловічому тенісі після Федерера, у якого їх 20. У поточному сезоні цей титул став для Надаля вже четвертим: раніше Рафа став переможцем Мастерсів в Римі і Монреалі, а також Відкритого чемпіонату Франції – Roland Garros – в фіналі проти Домініка Тіма. В цьому році друга ракетка світу дійшов до фіналу на трьох з чотирьох мейджорах (на Wimbledon – до півфіналу).
Зазначимо, що уже на другому мейджорі поспіль в цьому році чемпіон провів тільки один матч проти суперника з ТОП-20 на шляху до титулу.