» » » «Барселона» новий чемпіонат Іспанії сенсаційно розпочала з поразки

«Барселона» новий чемпіонат Іспанії сенсаційно розпочала з поразки

Фантастичний гол бісіклетою ветерана «Атлетік» з Більбао, 38-річного Арітца Адуріса приніс баскам перемогу над «Барселоною» / LaLiga
«Атлетік» з Більбао завдяки фантастичному голу ветерана, 38-річного Арітца Адуріса на 89-й гри, вирвав перемогу з мінімальним рахунком 1:0 над «Барселоною» в матчі-відкритті нового сезону іспанської Ла Ліги.
Новий сезон – нові очікування. Тим більше коли в твою команду приходять зірки світового масштабу, пише ua-football.com. Звісно, мова про Френкі де Йонга та Антуана Грізманна. Ернесто Вальверде не побоявся випустити саме голландця в центрі поля, залишивши при цьому на лаві для запасних Бускетса. Цікаво, що поруч з Френкі з перших хвилин грав не досвідчений Ракітіч, а Аленья. Свою помилку Вальверде довелось виправляти вже в перерві. Грізманн вийшов на лівому фланзі атаки, але після того, як на 37-й хвилині через травму Луїс Суарес був замінений на Рафінью, француз змістився в центр. Справа грав Дембеле, тоді як Коутіньо не було навіть в запасі. За даними ЗМІ, дні бразильця в Барселоні добігають кінця.
В «Атлетіка» таких масштабних змін бути в принципі не могло, адже клуб з Більбао цього літа нікого не купував, а лише перевів в першу команду кількох колишніх дублерів. Натомість баски продовжили контракт з Іньякі Вільямсом, прописавши суттєву суму в якості клаусули. В першому таймі форвард наочно демонстрував, чому «Атлетік» так за нього тримається. Іньякі атакував по всьому фронту, відтягувався в глибину поля в пошуках м’яча, підігрував партнерам, сам загрожував воротам. Вже на сьомій хвилині Вільям потужно пробив здалеку під стійку, але Тер Штеген в ефектному стрибку свою команду виручив. Згодом форвард фактично виходив сам на сам з голкіпером, але знову не зміг переграти німця.
«Барселона» в цей час грала у «футбол Вальверде» в найгіршому своєму прояві – апатично, без вигадки, вкрай прогнозовано. Свій перший шанс каталонці отримали лише на 33-й хвилині після того, як Унаї Лопес віддав пас назад на … Суареса, який через травму зупинився. Луїс ввімкнувся в гру миттєво, але пробив у стійку. Як зазначалось вище, перший тайм він не дограв і був замінений. Саме футболіст, який вийшов замість уругвайця – Рафінья – міг вивести «Барселону» вперед наприкінці тайму, однак після удару бразильця м’яч влучив в каркас воріт.
Власне, у другому таймі ситуація кардинально не змінилась, хоча «Барселона» суттєво збільшила відсоток володіння м’ячем (до шокуючих 83%). Однак «Атлетік» захищався спокійно, організовано, лише зрідка дозволяючи гостям загрожувати воротам Сімона. Статистика нарахувала в другому таймі аж дев’ять ударів від блаугранас, але по-справжньому небезпечним був лише один – коли Ракітіч пробив над поперечкою з 12-ти метрів.
«Барселона» відверто не демонструвала футболу, достатнього для перемоги. Все йшло до банальної нічиєї, однак справжній вибух стався на 89-й хвилині. За мить до цього Гаїзка Гаретано випускає Арітца Адуріса замість Іньякі Вільямса. І 38-річний ветеран фактично першим дотиком забиває гол. Та ще й який! Арітц замикає височенну подачу ударом в падінні через себе метрів з 14-ти. Фантастика! Тер Штеген був безсилим.
Звісно, «Барселона» кинулась рятуватись, але станом на цей вечір команда Вальверде була відверто не здатною забити гол. «Атлетік» відстояв перемогу, вже в першому турі довівши, що каталонцям не так то й просто буде захистити чемпіонський титул. Звісно, поки є багато виправдань (старт сезону, не зіграність новачків, відсутність Мессі та травма Суареса). Однак така гра у виконанні каталонців під керівництвом Вальверде вже стає традиційною. В минулому сезоні рятував геній Мессі, цього разу і аргентинець може не допомогти.