Авторизація

» » » Вчені успішно випробували паровий космічний зонд для міжпланетних перельотів

Вчені успішно випробували паровий космічний зонд для міжпланетних перельотів

Вчені успішно випробували паровий космічний зонд для міжпланетних перельотів
Вчені успішно випробували паровий космічний зонд для міжпланетних перельотів
Фото: ESA
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Міжпланетний апарат, який використовує для руху лід і пару, вже пройшов перші випробування. Він може працювати майже нескінченно, заправляючись на ходу.
Дальні космічні зонди Pioneer і Voyager досягли відстані близько 120 астрономічних одиниць від Землі – багатьох мільярдів кілометрів. На таких апаратах використовуються іонні двигуни, які малопотужні, однак неймовірно економічні і дозволяють за довгий час слабкими, але сталими зусиллям досягати великих швидкостей. Однак запас палива закінчується навіть у іонних двигунів, і якщо людство коли-небудь встановить постійні мережі міжпланетних перельотів, то нам знадобиться заправлятися не тільки на Землі, а бажано – всюди, де доведеться зупинятися космічному кораблю.
Університет Центральної Флориди повідомляє про розробку міжпланетного апарату, здатного використовувати вельми поширений в Сонячній системі ресурс – водний лід. Філ Мецгер (Phil Metzger) і його колеги з компанії Honeybee Robotics вже зібрали перший прототип зонда WINE (World Is Not Enough, «Цілого світу замало») і випробували його в останній день 2018 року. Апарат успішно відірвався від опори, використовуючи реактивну тягу струменя водяної пари, вироблену тут же, на борту, пише naked-science.
Прототип розмірами приблизно з побутову пічку озброєний сонячними панелями для вироблення енергії при польоті через внутрішні області Сонячної системи, а також радіоізотопним термоелектрогенератором – РІТЕГ – для «харчування» там, де світла Сонця буде вже недостатньо. Цю енергію WINE може використовувати для поступового розтоплення льоду і перетворення його в пар, молекули якого спрямовуються на зовні, створюючи слабку, але достатню тягу, як у іонних двигунів.
Поки є випромінювання Сонця і ще не виснажений запас радіоактивного джерела на борту, WINE зможе продовжувати роботу, лише іноді зупиняючись на відповідному астероїді, кометі або планеті для поповнення запасів льоду.
«Апарати, подібні WINE, здатні повністю змінити наш підхід до дослідження Всесвіту», – прокоментував новинку віце-президент Honeybee Robotics Кріс Закні (Kris Zacny).

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930