Авторизація

» » » У шлунку древнього кита знайшли кита поменше – він ним поласував

У шлунку древнього кита знайшли кита поменше – він ним поласував

У шлунку древнього кита знайшли кита поменше – він ним поласував
Вчені виявили рештки вимерлого кита виду Dorudon atrox всередині величезного стародавнього кита Basilosaurus Isis.
15-метровий скелет Basilosaurus Isis був знайдений ще в 2010 році, в оточенні скелетів акул, інших риб і скелета більш дрібного виду древніх китів, Dorudon Atrox, пише «Новое Время» з посиланням на Science Alert .
Останки були виявлені в Ваді аль-Хітани, що в перекладі з арабської означає «Китова долина», на північний захід від Каїра в Єгипті. Це місце всесвітньої спадщини через велику кількість дивовижних скам'янілостей прадавніх китів, знайдених в цьому районі. Хоча долина зараз суха, в еоцені це було неглибоке море, де мешкали всілякі морські істоти. Скам'янілості також зазвичай не важко знайти – іноді кістки лежать на поверхні.
Виявляється, що ці зразки не просто так знаходилися поруч один з одним – більш дрібні рештки були насправді здобиччю базилозавра. Цей величезний звір жив в період між 34 і 38 мільйонами років тому, були знайдені зразки, які мали колосальні 15-18 метрів в довжину. Для порівняння, сучасні косатки мають довжину 5-7 метрів, а горбаті кити – 13-16 метрів.
«Сам Basilosaurus Isis мав довгу морду і був озброєний загостреними різцями і гострими щічними зубами», – сказала в прямому ефірі Live Science провідний автор дослідження Манья Восс, дослідник морських ссавців в Берлінському музеї природи.
Спочатку було важко сказати, чи був базилозавр падальщиком або хижаком, який на свою жертву. Але нове дослідження дрібних скелетів дорудонів в цій області дало чіткіший і моторошний висновок. У Ваді-Аль-Хітани все скелети базилозаврів були дорослими, але близько половини дорудонів були дитинчатами. Нарешті, кістки черепа дорудонів мали сліди укусів.
Автори вважають, що сліди переломів кісток риб і дорудонів, а також відмітини зубів на черепах і інших кістках, вказують на те, що ці тварини стали їжею базилозавра, який полював на них, а не харчувався падлом. Сам базилозавр, судячи зі зношеності його зубів, був дорослим і, можливо, навіть досить старим.
«Ці спостереження привели до думки, що мілководне море пізнього еоцену, що покриває те, що зараз є Ваді-аль-Хітану, було областю, де дорудони з'являлися на світ, і, в зв'язку з цим, районом годівлі для хижого базилозавра», – вважають автори дослідження з Мічіганського університету.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930