Авторизація

» » » Релігієзнавець: Можливо, згодом ПЦУ і УГКЦ духовно об’єднаються

Релігієзнавець: Можливо, згодом ПЦУ і УГКЦ духовно об’єднаються

Релігієзнавець: Можливо, згодом ПЦУ і УГКЦ духовно об’єднаються
Релігієзнавець: Можливо, згодом ПЦУ і УГКЦ духовно об’єднаються
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Прихожани двох церков – ПЦУ і УГКЦ – зможуть причащатися з однієї чаші і визнаватимуть таїнства один одного. Таке рішення не потребує злиття в одну інституцію, але це дуже важливо для усіх християн.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» сказав релігієзнавець Дмитро Горєвой.
Як повідомлялося раніше, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет переконаний, що ПЦУ набуде статусу патріархату після об’єднання з усією колишньою УПЦ МП і після визнання її автокефалії усім світовим православ’ям.
«Насправді митрополичий статус автокефалії, який ми набуваємо, такий самий, як і статус патріархату за рівнем прав і можливостей. Всі автокефальні церкви — рівні. Однак, патріарші церкви все ж стоять на вищій ланці. Це просто питання престижу», — зазначає експерт.
В історії православної церкви майже ніколи не було так, що автокефалія йшла «в пакеті» з патріаршим статусом, звертає увагу релігієзнавець.
«Болгарська чи румунська церкви отримували спочатку автокефалію і статус митрополії, а потім одержували визнання патріаршого статусу. Прадавня Єрусалимська церква на першому Вселенському соборі ще мала статус митрополії, а вже на другому і третьому — патріарший. Це такий ще один етап якісного зростання церкви», — пояснює експерт.
Дмитро Горєвой підкреслює: мінімум три-чотири роки потрібно для того, щоб нова церква розбудувалася.
«Зараз ще немає ні синодальних структур, ні сформованої прес-служби. Також наразі відсутнє офіційне визнання від інших церков», — коментує релігієзнавець.
Водночас російська церква не сприймає українську, і називає її представництвом константинопольської, наголошує експерт.
«РПЦ всіляко намагається знищити, відтермінувати процес. Щодо Томосу складається цікава ситуація. Московська патріархія взагалі немає його», — каже Дмитро Горєвой.
Натомість вчора Елладська православна церква провела синод і передала його на розгляд найвищому своєму органу, тобто Собору єпископів, розповідає релігієзнавець.
«З їхньої сторони можна очікувати на позитивні рішення щодо визнання нашої церкви. Також без перешкод визнають в Албанії, Румунії, з певними коливаннями в Грузії. Проблеми можуть бути з Антіохійською церквою і Сербською. Перша на території Сирії, де багато російських військових. Минулого року ми бачили, що дуже часто до них приїжджали у гості представники Росії, посли, політики тощо. Тому ми розуміємо, що патріарх Антіохійської церкви не може залишатися поза впливом і тиском. Водночас, Сербія — це імперська держава, яка відчуває тугу за Югославією і проводить певні паралелі з Україною», — зазначає експерт.
У майбутньому Українська греко-католицька церква не відкидає духовне єднання із УПЦ, говорить Дмитро Горєвой.
«Можливо, Українська греко-католицька церква і православна у майбутньому будуть духовно єдиними. Це означає, що вони будуть причащатися з однієї чаші і визнаватимуть таїнства один одного. Таке рішення не потребує злиття в одну інституцію, але це дуже важливо для християн. В Україні, особливо на заході, люди ходять до різних церков. Часто вони не можуть причащатися разом», — розповідає експерт.
Якщо буде духовне єднання між УГКЦ і ПЦУ, то воно торкнеться і Римо-католицької церкви, додає Дмитро Горєвой.
Нагадаємо, що на Рівненщині ще одна громада оголосила про перехід із Української православної церкви (Московського патріархату) до Православної церкви України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930