Авторизація

» » » Всесвіт може мати двійника, де час йде в зворотному боці, – вчені

Всесвіт може мати двійника, де час йде в зворотному боці, – вчені

Всесвіт може мати двійника, де час йде в зворотному боці, – вчені
Всесвіт може мати двійника, де час йде в зворотному боці, – вчені
Фото: pixabay.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Наш Всесвіт може бути лише «дзеркальним відображенням» паралельного світу, що створений з антиматерії і мчить у зворотному напрямку від Великого вибуху за шкалою часу.
Про це повідомляє УНН із посиланням на BBC.
Революційна теорія, запропонована канадськими вченими з Інституту теоретичної фізики, звучить як зав'язка фантастичного роману, проте вона допомагає вирішити кілька парадоксів, які не мають пояснення в сучасній науці.
Відповідно до нової моделі, в момент Великого вибуху утворилося два «симетричні» всесвіти. В одному – там, де живемо ми, – час потік звичним нам чином, а інший – дзеркальний – став із такою ж швидкістю віддалятися в минуле.
Канадським фізикам потрібно доопрацювати ще чимало деталей нової теорії, але в цілому їхня робота не викликає очевидних протиріч – і була опублікована в журналі Американського фізичного товариства.
Відповідно до прийнятої на сьогоднішній день теорії, весь наш Всесвіт – простір, час і маса/енергія – з’явився в результаті Великого вибуху, і відтоді, ось уже майже 14 млрд років тому, розширюється й охолоджується. З елементарних частинок поступово утворилися атоми, а вже з них – вся відома речовина, включаючи зірки і нас самих.
Еволюцію всесвіту і його властивості вивчає спеціальна наука – космологія, заснована на загальній теорії відносності Ейнштейна і Стандартній моделі. Однак ні та, ні інша не можуть пояснити, чому, наприклад, у видимій частині Всесвіту так багато речовини і так мало антиречовини – адже в теорії їх повинно бути порівну.
Для вирішення цього парадокса, відомого як Баріонна асиметрія Всесвіту, було запропоновано кілька гіпотез – в тому числі за рахунок темної матерії і чорних дірок.
Пояснення, запропоноване канадцями, куди простіше – і дозволяє пояснити всі явища, не порушуючи вже існуючих теорій.
Нова модель передбачає, що Великий вибух став точкою симетрії, по різні боки якої Всесвіт і Антивсесвіт розлетілися в часі. Точно так, як одночасно з народженням електрона у вакуумі на світ з’являється його античастинка позитрон.
Прорахувавши всі можливі пари, фізики дійшли висновку, що Антивсесвіт повинен бути надзвичайно схожим на наш. Однак не є його точною копією (у повній відповідності з квантовим принципом невизначеності).
Останнє уточнення дозволяє фізикам уникнути складних філософських питань – приміром, про свободу волі. Адже в іншому разі те, що відбувається в паралельному Всесвіті, мало б дзеркально відбиватися в нашому – або навпаки.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031