Авторизація

» » » Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат

Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат

Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат
Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат
Фото: Pixabay
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Більш високий рівень депресії у дівчат пов’язаний з часом, який вони витрачають на соціальні медіа, а онлайн-залякування та поганий сон є головними винуватцями поганого настрою, свідчить нове дослідження.
Три чверті 14-річних дівчат, які страждають від депресії, також мають низьку самооцінку, незадоволені тим, як вони виглядають, та сплять сім або й менше годин вночі, показало дослідження, – пише видання The Guardian.
«Дівчата, здається, більш вразливі до цього, ніж хлопці», – зазначила професор Івонн Келлі, з Університетського коледжу Лондона, яка очолювала дослідження.
Дослідження ґрунтується на опитуванні майже 11 тис. молодих людей у віці 14 років, які беруть участь у Millennium Cohort Study.
Воно встановило, що багато дівчат витрачають набагато більше часу на соціальні мережі, ніж хлопці, а також у них значно частіше спостерігаються ознаки депресії, пов’язані з їхнім використанням таких платформ як Instagram, WhatsApp та Facebook.
Було встановлено, що двоє з п’яти дівчат витрачають у соціальних мережах принаймні три години на день, у порівнянні з 1 з 5 хлопців. Тоді як один з 10 хлопчиків взагалі не використовує соціальні медіа, лише 4% дівчат сказали те саме.
«Взаємозв’язок між використанням соціальних медіа та симптомами депресії були більшими у дівчат, ніж у хлопців. Чим довше дівчатка перебували у соціальних мережах, тим більше загострювалися у них симптоми депресії», – пояснила Келлі.
Соціальні медіа також впливали на погіршення сну, особливо серед 14-річних, які мають клінічні ознаки депресії. У той час, як лише 5,4% дівчат та 2,7% хлопців загалом заявили про те, що вони сплять сім або менше годин, 48,4% дівчат та 19,8% хлопців з поганим настроєм сказали те саме. Половина депресивних дівчаток та чверть депресивних хлопчиків сказали, що вони погано сплять «більшість часу».
Автори стверджують, що порушення сну обумовлено тим, що молоді люди допізна сидять у соціальних мережах та прокидаються від сповіщень, що надходять на їхні телефони. Висновки дослідження опубліковані у журналі EClinicalMedicine.
Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930