Авторизація

» » » В університеті Богомольця заявили про можливість реорганізувати заклад через суперечки між МОЗ та Амосовою

В університеті Богомольця заявили про можливість реорганізувати заклад через суперечки між МОЗ та Амосовою

В університеті Богомольця заявили про можливість реорганізувати заклад через суперечки між МОЗ та Амосовою
В університеті Богомольця заявили про можливість реорганізувати заклад через суперечки між МОЗ та Амосовою
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Професори університету ім. О. Богомольця зібрались на Вчену раду, де затвердили звернення до прем’єр-міністра. У документі висловили недовіру поновленій на посаді Катерині Амосовій та просили дозволити провести нові вибори керівника медичного вишу.
Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.
На Вчену раду зібрались близько двох сотень людей – професори, доценти та студенти. Не запросили лише Катерину Амосову. Вона, згідно з єдиним державним реєстром – керівник університету. Тож, за законом, проводити такі збори без ректора не можна. З посади її звільнили ще у жовтні, втім 20 грудня суд скасував цей наказ.
«Якщо організатори цього зібрання мене не запросили, це свідчить, що вони є щурами і бояться спілкуватись зі мною публічно, дивитися мені в очі», – заявила Амосова.
Та учасники ради переконані: суд не може заборонити вченим проводити такі збори. Тож, взялись обговорювати нагальні питання. Зокрема, звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якому Амосовій висловили недовіру, а керівництво країни просять дозволити провести нові вибори. При цьому у Вченій раді наголосили: Міністерство здоров’я України є засновником, власником та розпорядником коштів університету, тоді як наказу саме від відомства про повторне призначення Амосової не було.
У Міністерстві ж справді зібрались оскаржити рішення суду та погодились із позицією учасників.
«Велика частка фінансування складається з коштів державного бюджету. Це рішення, фактично, відбирає право студентів на якісну медосвіту. МОЗ України розцінює таке порушення закону, коли суд бере на себе функції власника, загрозливим для правової безпеки країни», – заявили у відомстві.
Перший ж проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Кучин каже: такі чвари негативно впливають на навчальний процес. Саме він, коли відсторонили Амосову, виконував обов’язки ректора. Чоловік зазначає: якщо суперечки не припиняться, єдиним виходом буде реорганізувати університет. Тобто, здійснити його злиття з іншим навчальним закладом. Те ж саме, за рішенням МОЗу, відбулося в Одесі. Там об’єднали Кримський державний медуніверситет ім. Георгієвського та Національний Одеський медичний університет. Таким чином утворився новий юридичний орган, а тому – стало можливим і проведення конкурсу на посаду ректора.
«Університет і колектив дуже хотіли б обрати собі ректора. Але заборонами суду за позовами, які подає Амосова, МОЗу не дозволяється проводити конкурс на обрання ректора. Таким чином Катерина Амосова не вважає можливим проведення конкурсу, тому що переконана, що ректором може бути лише вона», – підкреслив перший проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Кучин.
У Міністерстві охорони здоров’я про реорганізацію столичного медуніверситету наразі не говорять. Утім, висловлюють свою підтримку проведенню виборів. Катерина Амосова ж не погоджується. Певна: вона – єдиний і законний ректор університету, адже є відповідна постанова суду, тому усі дії вченої ради вважає порушенням закону.
Як повідомлялось, ще на початку року на офіційній сторінці медуніверситету у Facebook повдомляли, що ВНЗ оголосив безстроковий страйк через «втручання керівництва МОЗ в незалежність та самоврідність НМУ ім. О.О. Богомольця».
Марьям Ель Хассан Алі, «Перші про головне»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930