Авторизація

» » » На захист дисертації історика Ореста Субтельного прийшло пів-Гарварду

На захист дисертації історика Ореста Субтельного прийшло пів-Гарварду

На захист дисертації історика Ореста Субтельного прийшло пів-Гарварду
На захист дисертації історика Ореста Субтельного прийшло пів-Гарварду
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Першим, хто захистив докторську дисертацію в Українському науковому інституту Гарвардського університету, став харизматичний історик Орест Субтельний. Тоді це був цілий прецедент, подивитись на виступ хлопця прийшло пів-Гарварду та навіть представники ЗМІ.
Про це йдеться у фільмі «Український Гарвард» проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані».
Одним із найяскравіших студентів Українського наукового інституту Гарвардського університету став історик Орест Субтельний. Саме він був першим, хто захистив докторську дисертацію в «Українському Гарварді».
«Першого ж тижня, коли я приїхала до Гарварду, познайомилась із ним. У нас було багато спільних знайомих, один із них мені одразу сказав: «Як приїдеш до Гарварду, там є такий пластун, може, він тебе візьме колись на вечерю». Ми зустрілись, а через два роки побралися. Наш шлюб тривав до його смерті – більш як 40 років», – каже професорка історії в Університеті Торонто Марія Лучик-Субтельна.
Жінка зазначає: Субтельний не був «надзвичайним студентом» і навіть сам співзасновник «Українського Гарварда» Омелян Пріцак казав: «Орест мав всі оцінки – від A до Z».
«Він не був серйозною людиною, любив товариське життя, забавитися. Особливо любив копаного м’яча, він був фанатиком цього», – розповідає Марія Лучик-Субтельна.
Саме любов до футболу, на думку дружини, і допомогла Орестові стати яскравим істориком. Він мав тонке відчуття часу, умів зосередитись на одному, але бачити усе поле навкруги – як шахівницю фігур у своїй дисертації. А також умів контактувати з людьми.
«Він був першим, хто одержав докторат, я була на його захисті. То був дуже великий громадський момент, тож йому було важче, ніж звичайному студентові. У мене на захист прийшли тільки кілька професорів, а до нього і – преса, і чи не пів-Гарварду», – каже Марія Лучик-Субтельна.
Книжку Ореста Субтельного «Україна: Історія» перевидали чотири рази.
«Люди думають, що Орест став мільйонером через ту книжку. Та я думаю, що він навіть фінансово допоміг, щоб її перекласти українською мовою. У фінансовому плані він не використав із «України» абсолютно нічого», – зауважує дружина історика.
«Його мета була така: вийти до читача, який про Україну знає дуже мало, і його зацікавити, щоб хотів знати більше. У цьому сенсі він відіграв дуже позитивну роль також і на Заході у своїй англомовній версії», – додає професор історії, екс-директор УНІГУ Роман Шпорлюк.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031