Авторизація

» » » Яхно: На прес-конференції Путін сам назвав УПЦ МП російською церквою

Яхно: На прес-конференції Путін сам назвав УПЦ МП російською церквою

Яхно: На прес-конференції Путін сам назвав УПЦ МП російською церквою
Яхно: На прес-конференції Путін сам назвав УПЦ МП російською церквою
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
У суспільній свідомості УПЦ МП асоціюється саме із РПЦ , вона й залежить від рішень, ухвалених в Москві. До того ж, навіть Володимир Путін під час своєї прес-конференції назвав УПЦ МП «Російською православною церквою Московського патріархату».
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила політолог Леся Яхно.
Політолог Олеся Яхно зазначила: із точки зору канонів та суспільних настроїв, закон про перейменування церков, безумовно, був потрібен. Адже за рішенням Константинополя, саме його церква, а не російська є церквою-матір’ю для України.
«Тому, навіть за церковними канонами дивно, що у нас є УПЦ Московського патріархату. Коли ж дивитись на це, згідно суспільної моралі, у свідомості більшості, все таки, ця церква асоціюється із РПЦ та навіть і є такою», – наголосила Яхно.
Вона зауважила: уся «автономність» УПЦ МП залежить саме від рішення РПЦ – її можна, збільшувати, зменшувати чи обмежувати.
«До речі, вчора під час прес-конференції Володимир Путін на болюче для Росії питання про автокефалію, коли він говорив про УПЦ МП, сказав «Російська православна церква Московського патріархату». Після цього довго виправлявся і сказав: «Ой, Українська православна церква Московського патріархату», – зауважила Яхно.
Сам законопроект про перейменування церков експерт назвала «досить ліберальним». Мовляв, заяви окремих депутатів про порушення ним конституційних прав спрямовані лише на опір самій автокефалії.
У свою чергу голова Винників, секретар Львівської міськради 2006-2010 роках Володимир Квурт додав: хоча рішення про перейменування церков є політичним, та воно очікуване суспільством.
«Основна мотивація – назва не повинна вводити в оману віруючих України. Можливо, ті, хто ходили до церкви Московського патріархату, і далі це робитимуть, однак вже відкрито та свідомо», – вважає Квурт.
До того ж, закон накладає і певні юридичні зобов’язання на релігійні організації.
«Якщо у визначений термін вони не приведуть свої назви у відповідність, буде скасовано їх реєстрацію. Тобто, вони втратять легітимність роботи в Україні», – підкреслив Квурт.
Тому, безперечно, їм потрібно буде перереєстровуватись.
«А щоб прописати змінену назву, їм потрібно ухвалити рішення, яке б відповідало законам України. Сподіваюсь, що з часом ми будемо готові ухвалити і те, що в українській транскрипції назва Російської федерації буде «Московією». У такий спосіб для себе визначатимемо дійсно статус і проведемо риску між Київською Руссю і країною, яку сьогодні називаємо «Росія», – підкреслив Володимир Квурт.
Як повідомлялось, вчора Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які зобов'язують так звану Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити назву та вписати приналежність до Російської православної церкви.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930